Antalya
28.09.2020
A
GENEL , POLİTİKA
Mağduriyeti artıyor Bakanlık kayıtsız
Mağduriyeti artıyor  Bakanlık kayıtsız

Kepez ve Santral Mahalleleri’nde devam eden kentsel dönüşüm projesi inşaatının zamanında bitmemesi nedeni ile vatandaşın 7 aydır mağdur olduğunu belirten CHP Milletvekili Arı, “Vatandaşın mağduriyeti artıyor, Bakanlık kayıtsız kalıyor” dedi

 CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kepez ve Santral Mahalleleri’nde yürütülen kentsel dönüşüm projesi inşaatının zamanında bitirilememesi nedeniyle vatandaşların, ödenmeyen kira yardımlarından ötürü mağduriyetlerinin devam ettiğini belirterek, “Mağduriyetin bir an önce giderilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığını göreve davet ettik. Kira yardımı mağduriyetinin son bulması amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce gönderilen yazıya bugüne kadar cevap vermeyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vatandaşın mağduriyetine kayıtsız kalıyor” dedi.

 

7 AYLIK MAĞDURİYET

Söz konusu kentsel dönüşüm projesinin 2019 yılı sonunda bitirilip konutların teslim edilmesi gerektiğini belirten Arı, “Ancak sadece 460 hak sahibinin konutu 28 Temmuz ayında teslim edilebildi. Hazlihazırda 2 bin 658 hak sahibinin 7 aylık kira alacağı ödenmemiş. Vatandaşımızın başında zaten bir salgın belası var. Bu yetmezmiş gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 7 aydır hak sahiplerinin ne kiralarını ödüyor ne de evlerini zamanında teslim ediyor. Konuyla ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yazısına da cevap vermiyor. Alacağına aslan kesilen hükümeti, vatandaşa ödemesi olunca araki bulasın, kapı duvar” ifadelerini kullandı.

 

BAKAN’A SORULAR

Kentsel dönüşüm mağduriyetinin arttığına dikkat çeken Arı, şunları söyledi: “Vatandaş çaresiz, Bakanlık kayıtsız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı bir kez daha zaman kaybetmeden vatandaşın mağduriyetini gidermesi için harekete geçmeye davet ediyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanı’na soruyorum; Kira yardımı süresinde yapmış olduğunuz uzatmaya rağmen Antalya Kepezaltı ve Santral mahalleleri kentsel dönüşüm projesi kira yardımı ödemeleri neden yapılmamaktadır? Kira yardımı ödemeleri için Antalya Büyükşehir Belediyesince Bakanlığınıza yazılan yazıya cevap verilecek midir? Verilecekse ne zaman verilecektir? Bahse konu kentsel dönüşüm projesi neden zamanında bitirilememiştir? Projenin bir an önce bitirilmesine yönelik alınacak denetim ve önlemlere ilişkin bir çalışmanız var mıdır? soruları ile de meclis gündemine taşıdığını belirtti”.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: