Antalya
14.09.2020
A
GÜNCEL
‘Benim yaz albümüm’ projesine büyük ilgi
‘Benim yaz albümüm’ projesine büyük ilgi

Kilimli İsmet İnönü İlkokulu İngilizce öğretmenlerinden Ümran İskender, sınıf öğretmenleri Bayram Haçat ve Hale Tandoğan tarafından  ‘Benim yaz albümüm_my summer album’ adlı eTwinning projesi başlatıldı. 

 Proje, Antalya’dan Nazan Karakoç, Ebru Ekinci, Hüseyin Ekinci; İzmir’den Güngör Koçak; Kırıkkale’den Gamze Rahime Keskin ve Sivas’tan Ece Duman isimli öğretmenlerinden katılımıyla  ulusal projeler kategorisinde yerini aldı. Tüm ekibin özveriyle çalıştığı proje 17 Haziran’ da start aldı. 1 Ekim l tarihinde bitirilmesi beklenen  projenin içeriği ilkokul öğrencilerinin aktif katılımını ile yapıldı.  Projeyle, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde yapılan uzaktan eğitime katkı sağlaması amaçlandı. Projede günlük ve haftalık projeler(proje içinde proje), yarışmalar, şiirler, anı-hikaye yazma  ve daha birçok etkinlik yer almakta olup, Web2 araçlarının kullanımı ve sosyal medya içeriğiyle kendi içinde özgün bir proje olan ‘Benim Yaz Albümü’ tüm hızıyla devam ediyor. Proje için hazırlanan web sitesi ve blog da projeye ayrı bir değer kattı.

PROJENİN AMACI SOSYAL YAKINLIK

 Ayrıca bu proje korona salgınından kötü etkilenen öğrenciler için harika bir yaz etkinliği oldu. Projenin aslında temel amacı öğrencilerin bu yaz yalnız hissetmemelerini ve salgın tarafından yaratılan psikolojiden kurtulmalarını sağlamak olarak belirlendi. Bu projeyle, öğrenci ve öğretmenler birbirlerinden öğrenecek, deneyimlerini paylaşacak ve teknolojiyi kullanma konusunda daha yetkin hale gelecekler. Haber merkezi 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: