Antalya
10.09.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Torun: Böcek’in durumu iyiye gidiyor
Torun: Böcek’in durumu iyiye gidiyor

Başkan Böcek’in doktorlarından bilgi alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “2 gün önceye göre durumu çok daha iyi. Spekülasyonlar ahlaksızca. Büyükşehir Belediyesi’nin her gün saat 12.00’de yapacağı açıklama dışında söylentiler ciddiye alınmamalı” dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret eden CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. Seyit Torun’a, CHP İl Başkanı Nusret Bayar, Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Aydın Özer, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, partililer ve Böcek’in ailesi eşlik etti. Yoğun bakımda tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek’in sağlık durumunun 2 gün öncesine göre çok daha iyi olduğunu söyleyen Torun, “İnanıyoruz ki Başkan Böcek en kısa sürede iyileşecek ve tekrar Antalyamıza hizmetlerine devam edecek” diye konuştu.

 

SÜREÇ İYİYE DOĞRU GİDİYOR

Başkan Böcek’in tedavisini yürüten doktorlarla görüştüğünü ve tedavinin seyriyle ilgili bilgiler aldığını söyleyen Torun şunları kaydetti: “Gerekli her türlü tedavi uygulanıyor. Tedavisi iyiye gidiyor. 2 gün öncesine göre şimdi çok daha iyi. Acilden yoğun bakıma kadar görüştüğümüz tüm doktorların hepsi sürecin iyiye doğru gittiğine yönelik ifadede bulundular. Zannediyorum en kısa sürede atlatacak.”

 

SPEKÜLASYONLAR AHLAKSIZCA
Başkan Böcek’in yoğun bakıma alınarak tedbir amaçlı uyutulmasının ardından çıkan spekülatif haberlere de değinen Torun, “Kendisinin birkaç gün önce yoğun bakıma alınması kafalarda olağanüstü bir durum gibi algılandı ama bu tedbir amaçlıydı. Güvenli bir ortamda bulunması için böyle bir yol izlendi. Spekülasyonların hiç biri doğru değil. Sayın Başkanımızın sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonlar son derece yanlış, ahlaksızca bir davranış. Sayın Başkanımız şu anda kontrol altında. Her şey iyiye gidiyor. Biz de şimdi gelince moral bulduk. Çok mutlu olduk. Daha önce de bilgileri alıyorduk ama burada doktorların ağzından, birinci ağızdan da bilgi alınca çok daha mutlu olduk” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR HER GÜN AÇIKLAYACAK

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bundan sonraki süreçte Başkan Böcek’in tedavi sürecine ilişkin gelişmelerin hastane yetkililerinden alınan bilgiler doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi tarafından her gün saat 12.00’de kamuoyuyla paylaşılacağını vurguladı. Torun; “Bunun dışında hiçbir ifadeye, hiçbir cümleye, hiçbir açıklamaya Antalyalı hemşerilerimizin itibar etmemesini rica ediyorum. Hassas bir süreç geçiriyoruz, başkanımız tedavi altında. Elbette Antalyalıların yakın ilgisini, sevgisini gören başkanımızı herkes merak ediyor. Farklı yorumlar yapılıyor. Bu da kamuoyunda farklı algıya yol açıyor. Antalya Büyükşehir Belediyemizin yapacağı açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: