Antalya
07.09.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Artık ihanet etmeyelim
Artık ihanet etmeyelim

Büyükşehir meclisinde söz alan MHP Sözcüsü Senirli, “Antalya’da akaryakıt istasyonu sayısı, büyükşehirlere göre çok fazla. Ruhsat vererek, meclis eliyle Antalya’ya ihanet ediyoruz. Birçok akaryakıt istasyonu artık zarar eder hale geldi” dedi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Hizmet Binası'nda Başkan Muhittin Böcek’in koronavirüs tedavisi görmesi nedeniyle Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu başkanlığında yapıldı. 28 gündem maddesi ile toplanan mecliste, önergelerle birlikte 116 madde görüşüldü. 28 maddenin onaylandığı mecliste, kalan maddeler Cuma günü gerçekleştirilecek devam meclisinde görüşülecek.


ARTIK RUHSAT VERMEYELİM

Mecliste söz alan MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, Antalya’da ihtiyaçtan fazla akaryakıt istasyonu olduğunu ve artık bu konuda ruhsat verilmesi gerektiğini söyledi. İstanbul, Ankara ve İzmir’deki akaryakıt istasyonu sayılarından önekler veren Senirli, Antalya’daki birçok istasyonun para kazanamaz hale geldiğine dikkat çekti. Antalya’daki ruhsatlı akaryakıt istasyonu sayısının 422 olduğunu belirten Senirli, “Bu rakam İzmir'de 460, Ankara'da 558,  İstanbul'da 744. Antalya'nın 2019 yılı akaryakıt tüketimi 826 milyon 487 bin 162 litre, İzmir'in 1 milyar 344 milyon 383 bin 73 litre, İstanbul'un 4 milyar 168 milyon 543 bin 285 litredir” dedi.

 

MECLİS ELİYLE İHANET

Akaryakıt istasyonu ruhsatlarının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde verildiğini ve bu meclis eliyle Antalya’ya ihanet ettiklerini belirten Senirli, “Biz meclis eliyle bu memlekete ihanet ediyoruz. Bunun başka izahı yok. Bu istasyondan gelen para bu memleketin insanlarının parası. Yeni istasyon ruhsatı vererek kıt kaynakların hovardaca kullanılmasına müsaade etmeyelim. Ciddi ihtiyaç varsa tamam ama memleket için faydalı mı gözden geçirelim" dedi.

 

SEKTÖR MAĞDUR OLUYOR

Bir akaryakıt istasyonunun yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal olduğunu belirten MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli, yeni ruhsatlarla mevcut istasyonların kazançlarının da azaldığını belirterek, şunları söyledi: “Bugün birçok istasyon zarar eder hale geldi. İstasyon sayısı, nüfus sayısı ve araç sayıları baz alınarak yapılan incelemede, Antalya’daki istasyon sayısı oldukça fazla. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Antalya’da yeni akaryakıt istasyonu planlarının yapılırken, bu hususların önemle dikkate alınması ve sektör temsilcilerinin daha fazla mağdur edilmemesi gerekmektedir”.

GÜNDOĞMUŞ’UN SU SORUNU
Gündem maddelerine geçmeden söz alan Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ilçesindeki su kaynaklarının değerlendirilmesi talebinde bulundu. Gelesandra ve Gündoğmuş merkezle ilgili su kaynağının yetersiz olmasından kaynaklı su sıkıntısının çözümü için yazılı olarak belediyeden talepte bulunduklarını hatırlatan Özeren, “Gürvelik Yaylası’nda, hemen hemen Gündoğmuş'un tüm coğrafyasını besleyecek bir su kaynağı var. Kaynaktan 500 metre sonra da bir düdene akıp gidiyor. Doğru dürüst faydalanılmıyor. İlçede su sıkıntısı olduğu için belediyemize ait sosyal tesislerin suyu kesilmeyi bırakın, sayacı söküldü. Yaptığım araştırmada da maalesef ASAT yetkilisi birinin değil de İYİ Parti İlçe başkanının talimatıyla sayacın sökülmesi beni çok üzdü" dedi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: