Antalya
05.09.2020
A
GENEL , POLİTİKA
MHP’de kongre süreci başlıyor
MHP’de kongre süreci başlıyor

Daha önce açıklanan kongre takvimine göre MHP ilçe seçimleri bugün başlıyor. Bugün Muratpaşa ve Konyaaltı ilçe yönetimlerinin belirleneceği kongre süreci 27 Eylül’de Gazipaşa’da sona erecek

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) kongre süreci bugün başlıyor. 27 Eylül’de sona erecek ilçe kongrelerinin ilk gününde, bugün Muratpaşa ve Konyaaltı ilçe seçimleri gerçekleştirilecek. MHP İl Başkanı Hilmi Durgun’un, seçimlere tek adayla gidileceğini açıklamıştı. Muratpaşa ilçe başkanlığı için mevcut başkan Talu Bilgili’nin tek aday olarak seçime gideceği öğrenilirken, Konyaaltı ilçe başkanı Metin Ersoy’un ise göreve devam etmeyeceği ve yeni başkanın kongre salonunda açıklanacağı öğrenildi.

 

COVİD-19 TEDBİRLERİ

Seçim süreci ile ilgili bir açıklama yapan MHP İl Başkanı Hilmi Durgun, “İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, kazanan Türkiye olacak” şiarı ile gerçekleştirecekleri ilçe kongrelerine başladıklarını belirterek, “Kongrelerimiz; dünyada ve ülkemizde etkisini sürdürmekte olan Covid-19 salgını nedeniyle bilim kurulunun görüşleri ile Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılacak olup, COVID-19 tedbirlerinden dolayı sadece hazirun listemizde olan delegelerimizin katılımıyla gerçekleşecektir. Kongrelerimizin şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’ tan niyaz ediyor, göreve layık görülen tüm başkan ve yöneticilerine üstün başarılar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: