Antalya
01.09.2020
A
GENEL , POLİTİKA
İYİ Parti’nin seçilmiş ilk il başkanı Mehmet Başaran
İYİ Parti’nin seçilmiş ilk il başkanı  Mehmet Başaran

İYİ Parti 1. Olağan Genel Kurulu’nda kullanılan 561 oyun 341’ini alan Mehmet Başaran, partinin seçilmiş ilk il başkanı oldu. Diğer aday Ali Adnan Kaya 215 oy aldı. İki aday oy sayımı sonrası kol kola partililere birlik beraberlik mesajı verdi

İYİ Parti 1. Olağan Genel Kurulu, Cam Piramit’te yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde, Ali Adnan Kaya’ya 341’e 215 üstünlük sağlayan mevcut il başkanı Mehmet Başaran, partinin seçilmiş ilk il başkanı oldu.

5 OY GEÇERSİZ SAYILDI

Sabah saatlerinde pandemi kurallarına uyularak başlayan genel kurula katılım yoğun oldu. Cam Piramit girişinde ateş ölçümü yapılıp, el dezenfektanı dağıtılırken, sosyal mesafeye de dikkat edildi. Akşam 17:00’de sona eren oy verme işleminin ardından oy sayımına geçildi. Kullanılan 561 oyun 341’ini alan Mehmet Başaran, İYİ Parti’nin seçilmiş ilk il başkanı oldu. Diğer aday Ali Adnan Kaya 215 oy alırken, 5 oy da geçersiz sayıldı.

BAŞARAN: UNUTMAYINIZ!

Kongrede bir konuşma yapan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, 18 yıllık AKP iktidarının ülkemizde yol açtığı tahribatların ortada olduğunu belirterek, “Size bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum. Türk’e düşman olanları unutmayınız. Ne Mutlu Türküm demekten utananları unutmayınız. ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ diyemeyenleri unutmayınız. Andımızı okullarımızdan kaldıranları unutmayınız. Soruları çalıp-çaldıranları, milyonlarca gencimizin hayallerini ve geleceklerini çalanları unutmayınız.Türk Bayrağı’ndan rahatsızlık duyanları unutmayınız. Kindar ve dindar nesil yetiştireceğiz diye yola çıkanları unutmayınız. Yüce dinimizi siyasi emellerine alet edenleri unutmayınız. Oslo’da devleti terör örgütüne teslim edenleri unutmayınız. Habur’daki çadır mahkemelerini unutmayınız. İhtiyaçları olduğunda terör ele başısından bebek katilinden bile yardım isteyenleri unutmayınız” dedi.

AK PARTİ’YE ELEŞTİRİLER

İktidar partisine eleştirilerini sürdüren Başaran, şunları kaydetti: “Uçuş yolcu garantili havaalanlarını, hasta garantili hastaneleri ve araç garantili otoyol ve köprüleri unutmayınız. Cumhuriyetimizin yoklukla, bin bir güçlükle başardığı tüm ekonomik değerlerimizi yandaş ve candaşlarına özelleştirme adı altında peşkeş çekenleri unutmayınız. Milli bayramlarda hastane nöbeti tutanları unutmayınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına Cuma vaazlarında lanet okutanları unutmayınız. 15 Temmuz’u yapanları ve yaptıranları unutmayınız. Sorumluluğumuzun farkındayız. 2018 genel, 2019 yerel seçimlerinde milletimizin kaybolan umudunu nasıl yeşertmişsek, önümüzdeki gün ve yıllarda ufkunu da iyilik güneşi ile aydınlatacağız” ifadelerini kullandı.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Oy sayım işleminin ardından iki aday da el ele Cam Piramit’ten çıkarak partilileri selamları. Birlik ve beraberlik içerisinde, omuz omuza verip İYİ Parti’yi Antalya’da birinci parti yapacaklarını belirten Başaran, “Birlikte mücadele vereceğiz. Ali Adnan Kaya ve tüm ekibinin de her zaman desteklerini bekliyoruz. İnşallah hep birlikte bu işi başaracağız” dedi.

KAYA: İRADEYE SAYGI DUYALIM

Mehmet Başaran’ın ardından konuşan Ali Adnan Kaya da, daha önce de kongre kaybettiğini ve gülerek veda ettiğini belirterek, “Bugün burada irade konmuştur ve bu iradeye herkes saygı duyacak. Bu sürecin içerisinde siyasi rekabetler olmuştur. Bu hiçbir zaman İYİ Parti’ye gönül vermiş insanların birbiri ile kavga sebebi olmamalı. Artık sizlerden naçizane ricamız, özellikle sosyal medyadan birbirimizle kavga etmeyelim. Kongre sürecinde 4 aday çıktı, bugün iki aday yarıştı. Hiçbir aday, diğerleri hakkında en küçük bir şey söylemedi. Ama birileri, bu adaylar arasında problem varmış gibi göstermeye çalışıyor. Artık tek umut İYİ Parti. O yüzden ben Mehmet Başaran’ı tebrik ediyorum. İnşallah hep birlikte güzel hizmetler vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: