Antalya
31.08.2020
A
GENEL , GÜNCEL
İYİ Parti sandık başında
İYİ Parti sandık başında

İYİ Parti il başkanlığı genel kurulu, bugün Cam Piramit’te yapılacak. Saat 10:00’da başlayacak genel kurulda mevcut başkan Mehmet Başaran ve Ali Adnan Kaya yarışacak. Kongrede 589 delege oy kullanacak

İYİ Parti Antalya teşkilatı, bugün sandık başına gidiyor. Cam Piramit’te yapılacak olağan genel kurulda, mevcut başkan Mehmet Başaran ile Ali Adnan Kaya yarışacak. Daha önce adaylıklarını açıklayan Nihat Kavşut ve İlhami Okudan’ın, Ali Adnan Kaya listesinde birleşmesi ile aday sayısının 2’ye indiği İYİ Parti’de, adaylar son ana kadar delegelerin oyunu almak için mücadele verdi.

PANDEMİK GENEL KURUL

Kongre Cam Piramit’te saat 10:00’da başlayacak ve oy verme işlemi saat 17:00’ye kadar sürecek. Toplam 589 delegenin oy kullanacağı genel kurulda, pandemi kurallarına maksimum özen gösterilecek. Genel kurulda, sandalyeler arasındaki mesafeye dikkat edilirken, maskesiz girişe izin verilmeyecek. El dezenfektanları ve ateş ölçümlerinin yapılacağı genel kurulda, kuralları ihlal edenler uyarılacak.

BAŞARAN’DAN ‘BEYAZ’ DAVET

Genel kurul öncesi İYİ Parti teşkilatlarına bir mesaj gönderen mevcut başkan Mehmet Başaran, “Bağımsız ve demokratik bir Türkiye için geliyoruz. Türk'ün tarihteki görkemini tekrar yaşatmak için geliyoruz. Antalya'nın 19 ilçesinde iktidar için canla, başla çalışmak için geliyoruz. Beyaz bir sayfa açmak için geliyoruz. Geleceğimiz için beyaz listede buluşalım” görüşlerini paylaştı. Kaybedenin olmadığı, kazananın İYİ Parti olacağı şölen havasında bir kongre dileyen Başaran, “Birlik ve beraberlik içerisinde Antalya’da İYİ Parti'yi 1. Parti yapmak için 19 İlçemizde hep birlikte çok çalışacağız. Başaracağız” dedi.

KAYA’DAN 7 PROJE

Seçim öncesi 19 ilçeyi gezen ve yoğun bir propaganda dönemi geçiren Ali Adnan Kaya ise, seçime sayılı saatler kala projelerini açıkları. Seçilmesi halinde 6 ayda bir genişletilmiş istişare toplantısı düzenleyeceklerini belirten Kaya,  “İlçe başkanlarımızla aylık planlama ve istişare toplantıları yapacağız. Sektör temsilcileri ile ticaret ve işgücü projesini hayata geçireceğiz. Antalya basını ile her ay bir araya gelerek bilgilendirme yapacağız. Yenilikçi fikirlere ve yaratıcı çalışmalara destek verecek AR-GE projemizi hayata geçireceğiz. İYİ Gençlik projesi ile gençlerin siyasete katılımını artıracağız. İlçe yönetimleri ile 3 aylık dönemlerde sohbet ve değerlendirme toplantıları yapacağız” dedi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: