Antalya
29.08.2020
A
POLİTİKA
İYİ Parti kulisleri kaynıyor
İYİ Parti kulisleri kaynıyor

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın 1 Eylül Salı günü yapılacak il kongresi öncesi, seçim yarışı kızıştı. Mevcut Başkan Mehmet Başaran ile Ali Adnan Kaya’nın yarışacağı kongre öncesi kulislerde ilginç iddialar dolaşıyor

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nın 1Eylül Salı günü yapılacak kongresi öncesi kulisler oldukça hareketlendi. Daha önce adaylıklarını açıklaşan Ali Adnan Kaya, Nihat Kavşut ve İlhami Okudan’ın, Ali Adnan Kaya ismi etrafında birleşmesinin ardından, ilçe teşkilatlarında da hareketlilik gözlemlendi. İYİ Parti kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Kepez, Muratpaşa, Konyaalti ve Alanya ilçe teşkilatları mevcut il başkanı Mehmet Başaran’ı destekliyor. Kemer, Finike, Kumluca, Demre, Manavgat, Serik, Gazipaşa ve Korkuteli teşkilatlarının ise Ali Adnan Kaya’yı destekleyecekleri öğrenildi. Ancak tabandan gelen talepler doğrultusunda, İlhami Okudan ve Nihat Kavşut’un, Ali Adnan Kaya etrafında birleşmesi, Başaran’ı destekleyen ilçelerdeki delegelerin kararını etkiledi.

AHMET AYDIN FAKTÖRÜ

Öte yandan İYİ Parti’deki ülkücü tabanı elinde bulunduran eski il başkanlarından Ahmet Aydın’ın tavrı merak konusu. Daha önce Mehmet Başaran’ı destekleyeceği belirtilen Aydın’ın, Salı günü Ali Adnan Kaya ile bir görüşme yaparak Kaya lehine tavır aldığı öğrenildi. Nihat Kavşut ve İlhami Okudan gibi ülkücü gelenekten gelen iki ismin, yine ülkücü geçmişi ile bilinen Ali Adnan Kaya etrafında birleşmesinin, Ahmet Aydın’ın karar değiştirmesinde etkili olduğu belirtiliyor.

3 BÜYÜK İLÇE

Seçime günler kala İYİ Parti kulislerinde dolaşan bu kulislerin, seçim saatine kadar hareketliliğini koruması bekleniyor. İki adayın da delege sayısı fazla olan Muratpaşa, Kepez ve Alanya delegeleri üzerinde yoğunlaşmasına neden oluyor. 117 delegeli Muratpaşa, 108 delegesi olan Kepez ve 87 delege ile seçime katılacak olan Alanya teşkilatlarının belirleyeceği tavrın, il başkanlığı seçimini doğrudan etkilemesi bekleniyor.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: