Antalya
27.08.2020
A
POLİTİKA
CHP Korkuteli görevden alındı
CHP Korkuteli görevden alındı

CHP Korkuteli İlçe Yönetimi’nin görevden alınmasının ardından sosyal medyada başlatılan ‘Yürü bre Hızır Paşa, senin de çarkın kırılır’ paylaşımı üzerine İl Başkanlığı’ndan, “Görevden alma bir rövanş değildir. İncelemeler sonunda ilçe yöneticilerinin usulsüz ve makbuzsuz para topladığı tespit edilmiştir” açıklaması geldi

CHP İl Yönetimi, Korkuteli ilçe yönetiminin görevden alınmasının ardından sosyal medyada başlatılan ‘Yürü bre Hızır Paşa, senin de çarkın kırılır’ paylaşımı üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, “Partimizin birleştirici kültürünü ve geleneklerini özümsemekte zorlanan bir grup, Antalya il örgütümüzün, 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen Antalya il kongresinin rövanşı doğrultusunda hareket ettiğini iddia edebilecek kadar alçalmışlardır. Cumhuriyet Halk Partisinin üyeleri, delegeleri kapıkulu değil; özgür ve hür iradeli insanlardır” denildi.

 

DERDİMİZ, İKTİDAR OLMAK

Parti içi demokrasinin gereği olarak kendi doğruları temelinde bütün delegelerin istediği adaya oy kullanma hakkının olduğunun hatırlatıldığı açıklamanın devamında, “Seçimleri ve zaferleri anlamlı kılan da parti içi demokrasinin bu temel ilkesidir. 'Ya bizdensin ya ondansın' temelinde bir anlayışla hareket eden, dar grupçu anlayışa karşı diyoruz ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün üyeleri bizim onurumuzdur, bizim gururumuzdur. Şimdiye kadar karar alırken asla ve asla intikam ve kin duygusuyla hareket etmedik, etmeyeceğiz, edenlere de fırsat vermeyeceğiz! Çünkü bizim derdimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaktır” denildi.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA
26 Ağustos 2020 tarihinde yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen nitelikli çoğunluğun sağlandığı bir toplantı gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, “Oy birliği ile alınan ve Korkuteli İlçe Örgütümüzün yönetimini görevden aldığımızı ilçe başkanı ve saymanının ihraç talebiyle tedbirli olarak Disiplin Kuruluna sevk edildiğini üyelerimize ve kamuoyuna bildiririz. Söz konusu karar ile ilgili; eskiden il ve ilçe yöneticiliği yapmış ve hatta halen aktif olarak kimi seçilmiş görevlerde bulunan unsurların da içinde bulunduğu bir odak tarafından, özellikle sosyal medya üzerinden adeta bu kararı alan İl Yönetimini itibarsızlaştırmak üzere yapılan kampanya üzerine disiplin soruşturmasına neden olan konulara açıklık getirmek zorunluluk haline gelmiştir” ifadeleri kullanıldı.

USULSÜZ VE MAKBUZSUZ PARA
Mart 2020’den bugüne Korkuteli’deki bazı yöneticilerin, parti tabanı ve kamuoyunun yoğun şikayet ve rahatsızlıklarıyla gündeme geldiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Şikayet ve rahatsızlıkların artarak devam etmesi üzerine ise 22.06.2020 tarihinde, inceleme ve soruşturma için komisyon oluşturup görevlendirilmiştir. Komisyonumuzun incelemeleri ve soruşturmaları sonucunda; kamuoyunda ve parti tabanında konuşulanların çoğunun doğru olduğunu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerine ve kurumsal yapısına uymayacak biçimde usulsüz ve makbuzsuz para toplandığını tespit ettik. Buna istinaden, 26 Ağustos 2020 tarihinde İl Yönetim Kurulunun oybirliği ile aldığı kararla Korkuteli İlçe Başkanı ve yönetimi görevden alınmıştır”.

İDARE ETMEYECEĞİZ

Göreve gelirken idare etmeye değil, yönetmeye geldiklerini söylediklerini belirten CHP Yönetimi, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bu kararı kongrenin rövanşı olarak göstermeye çalışanlara önemle duyurulur. Göreve gelirken idare etmeye değil, yönetmeye geliyoruz diye söz vermiştik. Şanlı ve şerefli Cumhuriyet Halk Partisi tarihine hiçbir şekilde kara çalınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu davranışları sergileyen kimseleri de idare etmeyeceğiz. 'Bir memlekette namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”.

 


 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: