Antalya
25.08.2020
A
GENEL
İktidar, kendisinden olmayanı cezalandırıyor
İktidar, kendisinden olmayanı cezalandırıyor

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Demre Belediyesi’nin elinden alınıp MUÇEV’e ihalesiz olarak verilen Üçağız İskelesi ve otoparkta incelemelerde bulundu. Bölge halkı ve esnafla görüşen Arı, “Bu haksız uygulamaya son verilmeli. İktidar kendisinden olmayanı cezalandırıyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 20.03.2020 tarih ve 73812 sayılı “Olur”u ile Demre Üçağız Mahallesi Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki yüzer iskele, dolgu alanı ve denizel alanının kiralama işlemi Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’ne verilmiş,Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü de toplam 12.983,02 m2’lik yüzölçümlü Devletin Hüküm ve Tasarrufu Altındaki (DHTA) bu alanın işletmesini ihalesiz olarak 10 yıllığına MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketi’ne vermişti. Kiralama protokolünün imzalanmasının ardında da Bakanlığın uyarısı ile yüklenici firma olan MUÇEV’e yer teslimi yapılması istenmiş ve 22.07.2020 tarihinde de düzenlenen yer teslim tutanağı ile de 10 yıllığına kiralama süresi başladı.

 

İKTİDAR CEZALANDIRIYOR

Üçağız Bölgesi’nin, Demre’nin turizmle iç içe olan önemli bir merkezi olduğuna dikkat çeken CHP Milletvekili Cavit Arı, “Esnafın neredeyse tamamı bu mahallenin kendi halkı ve hayatlarını burada mücadele ile geçirmişler. Bu bölgede iki iskele mevcut ve bu iskeleler dahi halkın katkısı ile yapılmış. Şimdi iktidarın ‘Benden olmayan belediyeler cezalandırılır’ anlayışı ile Demre Beledeyesi’nin en önemli gelir noktası MUÇEV’e devredilmektedir. Bu haksız uygulamaya dur demek adına bu el koymadan zarar görecek Üçağız halkımızı ve özellikle teknecilerimizi ziyaret edip, konu hakkında bilgi paylaşımında bulunduk” dedi.

Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: