Antalya
11.08.2020
A
GENEL
Yeni Şafak’ın Muratpaşa haberi fos çıktı
Yeni Şafak’ın Muratpaşa haberi fos çıktı

CHP’li belediyelerinin harcamalarını yakın takibe alan iktidar yanlısı Yeni Şafak Gazetesi’nin Muratpaşa haberi fos çıktı. Belediyenin 2019 Özel Kalem bütçesinden ‘temsil ve tanıtıma’ 6 milyon 513 bin TL harcandığını iddia eden Yeni Şafak, bu rakamın 1 milyon 611 bin 845 TL olduğunu öğrenince, haberi internet sayfasından kaldırdı.

 

İktidar yanlısı Yeni Şafak'ın CHP'li belediyelere yönelik ‘iddialı’ haberlerine bir yenisi daha eklendi. Gazetede yayınlanan 'Özel kalem saltanatı' başlıklı haberde CHP'li ilçe belediyelerinin 2019 yılı Özel Kalem Müdürlüğü bütçe harcamaları mercek altına alındı. “Lider Muratpaşa Belediyesi” , “Harcamalar pes dedirtti” gibi ifadeler eşliğinde belediyelerin kasasından ‘temsil ve tanıtıma’ milyonlar akıtıldığı ifade edilerek, Muratpaşa’nın 2019 yılı Özel Kalem Müdürlüğü harcamalarının 6 milyon 513 bin TL olduğu iddia edildi. Haber üzerine, Muratpaşa Belediyesi, konuya açıklık getirerek bahsi geçen harcama kalemlerinin içinde ‘temsil ve tanıtıma’ 1 milyon 611 bin 845 TL harcandığına dikkat çekti ve düzeltme istedi. İddiasının fos çıktığını gören Yeni Şafak, internet sayfasında da yayınlanan haberden Muratpaşa Belediyesi ile ilgili bölümü tamamen kaldırdı. 

Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde:

Yeni Şafak gazetesi bugünkü sayısında ‘Özel Kalem Saltanatı’ başlığı ile verilen haberle ilgili olarak düzeltme ihtiyacı doğmuştur.

Antalya Muratpaşa Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne dair olarak verilen ve temsil ve tanıtma gideri rakamı olarak ifade edilen 6 milyon 831 bin TL, temsil ve tanıtım gideri değildir.

Özel Kalem Müdürlüğümüz bütçesi 6 milyon 513 bin 213, 13 TL’dir.

Bu rakamın 3 milyon 538 bin TL’lik bölümü, personel gideridir.

Temsil ve tanıtım giderleri toplamı ise 1 milyon 611 bin 845 TL’dir.

1 milyon 611 bin 845 TL’lik temsil ve tanıtım giderleri arasında belediyemizce düzenlenen ve aralarında Kaleiçi Old Town, Çevre, Yöreler renkler gibi festivallerin de bulunduğu ulusal ve uluslararası 11 festival için yapılan harcamalarda bulunmaktadır.

Sayıştay ve Mülkiye denetimleri başta olmak üzere her tür denetimden geçen bu bilgileri, gerekli duyarlılığı göstereceğinize olan inancımızla paylaşıyoruz.

Saygılarımızla... Antalya Muratpaşa Belediyesi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: