Antalya
25.07.2020
A
GENEL
Manavgat Belediyesi'ne Müze Özendirme Ödülü
Manavgat Belediyesi'ne Müze Özendirme Ödülü

 MANAVGAT Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği'nin Müze Özendirme Yarışması'nda, İstanbul'da düzenlenen ödül töreninde Giritliler Kültür Evi projesiyle ödüle layık görüldü.

Manavgat Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği'nin düzenlemiş olduğu Müze Özendirme Yarışması'nda Giritliler Kültür Evi projesiyle ödül kazandı. Tarihi Kentler Birliği'nin iyi müzecilik örneklerini özendirmek, yerel yönetimlerin müze uygulamalarında önder olma ve koruma bilincini yaratma rollerini öne çıkarmak amacıyla 2016 yılından bu yana gerçekleştirdiği Müze Özendirme Yarışması'nda Manavgat Belediyesi, 'Göç Müzeleri' dalında Giritliler Kültür Evi ile ödül almaya hak kazandı. 

Müze Özendirme Yarışması'nın ödül töreni Tarihi Kentler Birliği'nin 2020 yılı Olağan Meclis Toplantısı'nın yapıldığı İstanbul'da yapıldı. Toplantılar ve ödül törenine, TKB Danışma Kurulu ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile TKB ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de katıldı. 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side'nin eşsiz ve köklü bir kültüre sahip olduğunu vurgulayarak bu mirası yaşatarak gelecek kuşaklara aktardıklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, "Tarihi Kentler Birliği'nin Müze Özendirme Yarışması'nda Manavgat Belediye'mizin Göç Müzeleri kategorisinde ödüle layık görülmesi bizleri onurlandırdı. Side'mizle özleşen Girit kültürünü, turizm ve gelecek kuşaklarla paylaşmak ve aktarmak amacıyla hayata geçirdiğimiz projemizin ödülünü tüm Manavgat halkımız adına almak da bizler için büyük gurur sebebi. Manavgat Belediye'miz tarihimize ve geleneklerimize sahip çıkan projeleri hayata geçirmeye devam edecektir" dedi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: