Antalya
20.07.2020
A
GENEL
Akdeniz belediyeleri ödüllendirildi
Akdeniz belediyeleri ödüllendirildi

AKDENİZ Belediyeler Birliği (ABB) tarafından hazırlanan 5'inci Belediyecilik Proje Yarışması Ödül Töreni'nde belediyeler ödüllendirildi. 5 kategoride yarışan belediyelerden Kepez Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Manavgat Belediyesi ve Çameli Belediyesi 2'şer ödül kazandı.

Mart ayında yapılması planlanan 5'inci Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması Ödül Töreni, koronavirüs nedeniyle ertelenmesinden dolayı bugün Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde yapıldı. ABB Başkanı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü önderliğinde başlayan ödül törenine ABB'ye kayıtlı belediyeler katıldı. Belediyelerin projeleri 'İyi Yönetişim ve Halkla İlişkiler Kategorisi', 'Çevre Koruma ve Alt Yapı Çalışmaları', 'Üst Yapı Çalışmaları', 'Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri' ve 'Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları' olmak üzere toplam 5 kategoride yarıştı.

 

TECRÜBELERDEN YARARLANILIYOR
 

Ödül töreninde konuşan Hakan Tütüncü, projelerin diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini belirtti. Koronavirüs nedeniyle Mart ayında City Expo Fuarı'nın ve 5'inci Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması'nın yapılamadığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bugün ilk meclis toplantımız öncesinde ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Önce sağlık olmasını temenni ediyorum. 2015 yılından itibaren gerçekleştirdiğimiz ödül törenleri belediyelerimizin aslında yapmış olduğu çalışmaların kayıtlara girmesi amacıyla hem de diğer belediyelerimize, belediyelerin yapmış olduğu çalışmaları örnek olarak sunmak ve birbirimizin tecrübelerinden faydalanmayı amaçladık. 5 yıldır düzenlediğimiz ödüllerde müracaat eden bütün projeler kitap haline getiriliyor. Akdeniz Belediyeler Birliği'nin tarihe not düşmesi anlamında belediyecilik ödüllerini önemli etkiye sahip olarak değerlendiriyorum. Ödül törenlerine değer verdiğimizi ve her yıl daha da geliştiriyoruz" diye konuştu.

İŞTE ÖDÜL ALAN BELEDİYELER:

 

'İyi Yönetişim ve Halkla İlişkiler' kategorisinde Manavgat Belediyesi; Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi projesiyle 3'üncü, Bozkurt Belediyesi; Uluslararası Bozkurt İzcilik Kampı ile Bozkurt Dünyaya Açılıyor projesiyle 2'nci, Çameli Belediyesi; Çameli Spor Turizmi Tanıtım Filmi Projesi'yle 1'inci oldu.

 

'Çevre Koruma ve Alt Yapı Çalışmaları' kategorisinde Demre Belediyesi; Sınırların Ötesinden Gelen Caretta Caretta Elçileri projesiyle 3'üncü, Sandıklı Belediyesi; Çevre Dostu Jeotermal Suyun Tel Elden Dağıtım Projesi'yle 2'nci, Konyaaltı Belediyesi; Biyokütke ve Güneş Enerjisinden Döngüsel Enerji Üretimi Projesi'yle 1'inci oldu.
 

'Üst Yapı Çalışmaları' kategorisinde Çameli Belediyesi; Çameli Ekoturizm Altyapı Geliştirme Projesi'yle 3'üncü, Akseki Belediyesi; Prof. Dr. Metin Sözen Sokak Sağlıklaştırması projesiyle 2'nci, Kepez Belediyesi; Bir Zamanlar Antalya Müzesi projesiyle 1'inci oldu.


'Peyzaj, Planlama, Tasarım ve Uygulama Projeleri' kategorisinde Manavgat Belediyesi; Manavgat Kent Meydanı projesiyle 3'üncü, Alanya Belediyesi; Kale Yürüyüş Yolları projesiyle 2'nci, Elmalı Belediyesi; 5000 Yıllık Kültür Tarihi Arı Serenleri projesiyle 1'inci oldu.


 

'Sosyo ve Kültürel Belediyecilik Uygulamaları' kategorisinde Kepez Belediyesi; Kepez Belediyesi Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri projesiyle 3'üncü, Konyaaltı Belediyesi; Aynur ve İrfan Kamil Bileydi Yaşlılar Kreşi projesiyle 2'nci ve Isparta Belediyesi; +1 Mutluluk Down Market oldu. 

5'inci Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması Anı Ödülünü Burdur Belediyesi; El Sanatları Merkezi kategorisinde ödül aldı. Bucak Belediyesi ise Sıfır Atık Mobil Uygulama ve Saha Bilgi Yönetim Sistemi Projesiyle Jüri Özel Ödülü'nü kazandı.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: