Antalya
13.07.2020
A
POLİTİKA
Gelecek Partisi’nde Asgari disipline sevk edildi
Gelecek Partisi’nde Asgari  disipline sevk edildi

Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı görevlerinde bulunan Neman Asgari, ‘parti aleyhine yürüttüğü çalışmalar’ nedeniyle disipline sevk edildi

 

Gelecek Partisi Antalya İl Yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı görevlerinde bulunan Neman Asgari’nin kongre sürecini baltaladığı için görevden alındığı vurgulandı. Asgari’nin görevden alınmasının ardından parti aleyhine çalışmalar yaptığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi: “Gelecek Partisi Antalya İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Neman Asgari; partimizin kongre sürecine girdiği bu hassas dönemde, görevinin gereğini layıkıyla yerine getirmeyerek kongre sürecini baltalamalaya yönelik davranışlarda bulunduğunun tespit edilmesi üzerine görevden alınmış, görevden alınması sonrası partimiz aleyhine yürüttüğü çalışmalar sebebiyle de tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince ihraç istemiyle İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir. Partimiz ve il teşkilatımız aleyhine basın mensuplarına gerçeğe aykırı beyanda bulunarak, yanlış ve yanıltıcı haber yapılmasına sebebiyet veren isimler hakkında da ayrıca gerekli yasal yollara başvurulacaktır.

10 İLÇEDE TEŞKİLATLANDIK

Bilinmelidir ki tüm bu yaşananlar ve partimiz aleyhine yürütülen kasıtlı faaliyetler; kongre sürecimizi sekteye uğratmak yerine daha da büyük bir şevk ve heyecanla çalışmamıza vesile olmuştur. Hatta büyük kongreye gidilebilmesi için ilimiz bazında en az 7 ilçede teşkilatlanmanın tamamlanması gerekli ve yeterli iken; iftiharla duyurmak isteriz ki Antalya İl Teşkilatımız önümüzdeki hafta içerisinde toplam 10 ilçemizdeki teşkilatlanmasını tamamlamış olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: