Antalya
10.07.2020
A
POLİTİKA
Gelecek Partisi’nden Antalya çıkarması
Gelecek Partisi’nden Antalya çıkarması

Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi üst düzey yöneticileri Antalya’yı ziyaret etti.  Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr Akmaz, “Türkiye’yi kuvayi milliye ruhu ile ayağa kaldıracağız. Ülkeyi tek şahsın yönetmesine son vereceğiz” dedi

Gelecek Partisi Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi-Tarım ve Orman Politikaları Kurul Başkanı Prof. Dr. Ali Akmaz,  Kurucular Kurulu Üyesi-Hazine ve Maliye Politikaları Başkan Yardımcısı Raziye Gök Aktaş ile Kurucular Kurulu Üyesi-İçişleri Politikaları İzleme Kurulu Üyesi Mevlüt Demir Antalya’da basın mensupları ile bir araya geldi. Akdeniz Bölgesi’ni ziyaret eden heyetin ilk durağı Antalya oldu.

DEMİR: 5 İLÇEDE ATAMA TAMAM

Antalya teşkilatlanması hakkında bilgi veren İl Başkanı Beytullah Demir, “Alanya, Akseki, Muratpaşa, Konyaaltı ve Aksu ilçelerimizde atamaları yaptık. 3 ilçenin daha atamasını yapacağız. Şuan 1700 üye başvurusu var. Kongrelerin ardından üye sayımız kat kat artacak. İlerleyen dönemde diğer partilerden sürpriz transferlerimiz olacak” dedi.  

BAŞER: ORTAK AKILLA YÖNETİLEN PARTİYİZ

Gelecek Partisi’nin yapılanması hakkında bilgi veren Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer ise, “Türkiye çapında 63 il başkanı, 245 ilçe başkanı ve 27 il kadın kolları başkanının ataması yapıldı. Hızlı bir şekilde teşkilatlanıyoruz” dedi. Gelecek Partisi’nin farklı görüşteki insanların buluşma noktası olduğunu vurgulayan Başer, “Ak Parti ya da başka bir partinin tabanından oy çalma derdinde değiliz. Biz tek kişi tarafından değil, ortak akılla yönetilen bir partiyiz. Bu nedenle büyük ilgi görüyoruz” dedi. Başer, Ak Parti’den meclis üyesi seçildiğini fakat eski Ak Parti ile şimdiki Ak Parti arasında büyük uçurum olduğu için ayrıldıklarını ve Gelecek Partisi çatısı altında buluştuklarını söyledi.

ÜLKÜCÜ DE MARKSİST DE MUHAFAZAR DA VAR

Kurucular Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi-Tarım ve Orman Politikaları Kurul Başkanı Prof. Dr. Ali Akmaz ise Gelecek Partisi’nin Türkiye partisi olduğunu söyledi. Türkiye’nin kuvayi milliye ruhuna ihtiyaç duyduğunu belirten Akmaz, “Türkiye kurumlarını kurtarmak, ülkeyi tek bir şahsın yönetmesini yıkmak istiyoruz. Ülkücü harekette, Marksist harekette ve muhafazakar harekette görev yapmış çok sayıda arkadaşımız şuan bizimle birlikte. İdeolojileri bir kenara bıraktık.  Ülkenin kalkınması isteyen herkese kapımız açık. Genel başkanımızla görüşmemizde Süryani bir arkadaşımızın partide olması gerektiğini önerdim ve bu önerim kabul edildi. 32 ülkeyi gezdim, Ortadoğu’da 14 ülke gezdim. Türkiye’nin 1920 yılındaki meclis gibi ülkeyi ayağa kaldıracak bir ruha ihtiyacı var.  Ülke tek elden yönetiliyor. Özellikle müsteşarlıkların lav edilmesiyle Osmanlıdan beri gelen tarihi birikim kaybolmakla karşı karşıya. Şuan korkunç bir noktaya geldik. Çözüm için Gelecek Partisi’nde buluştuk” dedi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: