Antalya
02.07.2020
A

“Yedi Renkli Kalem” 1 Yaşında

Sevgi dili ve saygı cümleleriyle gönüllere “Fatih” olmahedefiyle...

Hakve hukukun rehberliğinde“Haktan” birmücadeleyle...

Kâh durgun bir deniz kâh şelale misali “Coşkun” hayallerle...

Tam bir yıl önceçıktığım ve yaratılmış tüm renkleri arkama alarak huzur ve güvenlekaleme sarıldığım yazarlık yolunda bugün koca bir yılı geride bırakmış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu yolculukta her daim yanımda olan; başta Körfez Gazetesi yönetimi ve personeline ve tabii ki siz değerli“Körfez” okurlarına en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Daha gidilecek nice yolve dokunulacak nice güzel yürek olduğunu biliyorum ve bu duygu bana heyecan veriyor.

“Yedi Renkli Kalem” ismini verdiğim köşemde her Cuma gerek gündem ve gerekse hayata dair paylaşımlarla,gerçek okuyucu kitlesiyani sizlerin huzurunda olmanın verdiği haz benim için tarif edilemez ölçüde değerli. Bu değerin bana yüklediği misyon ve sorumluluk ise çok daha büyük ve hazzın da ötesinde gerçek bir tutku! Çünkü duyguların yerine duygusuzluğun ön planda olduğu ve iletişim yerine silahların konuştuğu bir dünyada, kalemimi kullanarak birilerinin kalbine dokunabilmek veya en azından temiz duygularının kıyısından geçerek herkese, aslında halen temiz bir yerlerinin olabileceğini göstermek ve kimileri unutmuş olsa da aslında herkesin bir vicdan sahibi olduğunu yenidenhatırlatabilecek küçükbir etki bırakabilmek benim için çokönemli! Biliyor ve inanıyorum ki herkes derinlerde bir yerde saklı duran ve ortaya çıkarmaya çekindiği yada az önce de dediğim gibi belki de unuttuğu vicdanını hatırladığında dünya daha da güzel olacak! Okuyanlar bilir; geçen haftaki yazımı şöyle tamamlamıştım: “Çünkü en büyük ilahi adalettir vicdan!”

Benim halen umudum var... Çünkü bu köşe “Yedi Renkli Kalem” köşesi ve burada umutsuzluğa ve sevgisizliğe asla yer yok! Birgün her şey çok güzel olacak ve biz kalplerimizi temiz tutup insanca yaşadığımız sürece o meşhur şarkıda geçtiği gibi biz büyüdük diye kirlenmeyecek dünya!

Değerli Okurlar! Birinci yılını dolduran köşemin bugünlerde kutlanan ve LGBTİ haklarının farkındalığına vurgu yapılan “Onur Haftası”na, yıllar önce; çağ dışı zihniyetler tarafından gerçekleştirilenve çok değerli insanların yakılarak katledildiği Sivas Madımak Oteli olayının yıl dönümüvebitmek bilmeyen Alevi tartışmalarının tam ortasına denk gelmesi bir yandan birçoğumuz gibi benim de içimi burksa da diğer yandan bana “İyi ki kalemi elime almışım” dedirtiyor! Çünkü bu ülkede de bu dünyada yazılacak ve konuşulacak çok şey var! İşte sırf bunun için bile yazmaya devam... Umarım her zaman güzellikleri yazar ve paylaşırız...

Kimsenin kimseyi dışlamadığı, ötekileştirmediği, en azından saygı duyduğu, anladığı ve dinlediği, tüm renklerin herkes tarafından kucaklandığı nice güzel yıllara...

Yedi Renkli Kalem'den sevgilerle...

Paylaş
ETİKETLER:
Yok