Antalya
26.06.2020
A
POLİTİKA
Ural CHP’ye geri döndü
Ural CHP’ye geri döndü

2014 yılında CHP'ye ağır suçlamalar yönelterek  Ak Parti’ye geçen Eşref Ural CHP’ye geri döndü. Kepez Belediye Meclis Üyesi de olan Ural’a rozetini Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural, AKP’den istifa ederek CHP’ye geçti. Ural, 2014 yılında da CHP’den istifa ederek AKP saflarına katılmıştı. Ural’a parti rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. Transferle ilgili açıklama yapan CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz,”AKP'li Kepez İlçe Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Ural bugün itibariyle köklü partimiz Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmış bulunmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplumun her kesimine yüreğimizi, sevgimizi ve kapımızı açtık diyerek Sn. Eşref Ural' a CHP Genel Merkez'de rozetini takarak hoşgeldin dileklerini ilettiler. Bizlerde CHP Kepez İlçeBaşkanlığı olarak Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi parti gözetmeksizin tüm Kepezli hemşerilerimize kapımızın ve gönlümüzün sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isteriz. Bu gönül birlikteliğimizin, partimize, Kepez'imize, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BÖCEK VE ÖNDER’E ÖZGÜ
CHP’ye katılan Eşref Ural ise şunları kaydetti: “Belediyeler halk iradesinin doğrudan doğruya hayata geçtiği kurumlardır. Dolayısıyla seçilmiş belediye meclis üyeleri, belediyenin meclis ve idari faaliyetlerinde etkin görev ve sorumluluk almalıdırlar. Ancak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü halkın oyları ile seçilmiş meclis üyesini, sadece meclis çalışmalarıyla sınırlandırıp, belediye, idari ve icrai faaliyetlerinden uzak tutmayı tercih ediyor. Bu anlayışın antidemokratik olduğunu ve ilaveten, demokrasi ve halk iradesinin tahahhkunu engellediğini düşünüyorum.
Ve ayrıca Antalya özelinde CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ve CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın seçildikleri günden beri, yaptıkları halka dayalı, başarılı ve toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarının da CHP'ye katılma tercihimde etkisi olduğunu belirtmek isterim”

CHP'Yİ SUÇLAYARAK GİTMİŞTİ

Eşref Ural, CHP’den istifa eden 13 partili adına 12.09.2014’te ATİK’te yaptığı basın açıklamasında, genç yaşında 2 dönem belediye meclis üyeliği yaptığı, milletvekili aday adayı olduğu partisini, Fethullah Gülen Cemaati ve uluslararası güçlerle işbirliği yapmak suretiyle ülkeye ihanet etmekle suçlamış ve Ak Parti’ye katılmıştı.
 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: