Antalya
16.06.2020
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Memuru mağdur etmeyin
Memuru mağdur etmeyin

Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) Muratpaşa  Belediyesi’inde yaşanan sosyal denge sözleşmesinin sona erdirilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada Başkan  Uysal’a seslendi.  

 

Şube Başkanı Demet Kurupınar tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bu güne kadar sosyal belediyecilik alanında  yaptığı çalışmalarla başarılarından söz ettiren Muratpaşa Belediyesi, olağanüstü Meclis toplantısı kararı ile memurlarına yönelik uzun yıllardır devam eden Sosyal Denge Sözleşmesi fesih etmiştir. 

 

ÖDÜL VERİLMESİ GEREKİR

 

Özellikle Pandemi döneminde yürüttüğü çalışmalarla büyük alkış toplayan Muratpaşa Belediyesi'nin bu tavrı, 2020 yılının başından beri birçok ekonomik sorunla boğuşan, gece gündüz  özveri ile çalışan emekçi memur arkadaşlarımızın haklarına gasp niteliğindedir. Bu süreçte  göstermiş olduklarını bu üstün gayretlerinden ötürü Muratpaşa Belediyesi'nin başarılı olmasını sağlayan memur arkadaşlarımıza ödül verilmesi gerekirken böylesi bir uygulama vicdanlarda büyük bir üzüntü ve soru işareti bırakmaktadır. 

Aynı zamanda bir hukukçu olan Belediye Başkanımızdan bu kararı vicdan terazisinde tekrardan tartarak, gerçek mücadele ve yol arkadaşları olan memur arkadaşlarımızın içinde bulundukları bu mağduriyete son vermesini istiyoruz. Başarılı belediyecilik önce çalışanların huzur refah ve mutluluğuyla başlar.  Sendikamızın üyelerinin de bulunduğu Muratpaşa Belediyesi'nde hak kaybı yaşayan  tüm emekçi arkadaşlarımız için mücadelede bizlerde varız" Haber merkezi  

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: