Antalya
29.05.2020
A

Merhaba!

Her gün yeni umutlarla uyanan çocuk

Gözleri sevgiyle bakan anne

Ekmeğinin peşinde koşan baba

Dua ile dükkanını açan amca

Pencere kenarında oturan teyze

Yan bahçeden gül kaçıran genç

İlk derse yetişmeye çalışan öğrenci

Trafiğe yön veren polis memuru

Son bir nefes için gaza basan ambulans şoförü

Hayatın içinde akıp giden herkes...

Merhaba!

 

Merhaba!

Mavilerin arasından göz kırpan sarı

Siyahı beyaza bırakan gece

Yağmur sonrası toprak kokusu

Zamana bırakılmış anılar tortusu

Ezber bozan yedi renk gökkuşağı

Kafese kafa tutan muhabbet kuşu

Usulca sokulan kirli beyaz kedi

Sulanmayı bekleyen saksı çiçeği

Soğuktan nefret eden Ağustos Böceği

Merhaba!

 

Haftalardır evlere hapsolmanın verdiği stres ve sevdiklerimizden uzak kalmış olmanın hatta bayram gibi özel günleri bile bu yıl evlerimizde geçirmiş olmanın verdiği hüzünle her geçen gün neşemizi yitirmeye başlasak da nihayet bu hafta beklenen müjdeli haber geldi ve 1 Haziran itibariyle hayat normale dönmeye başlıyor!

Geçirdiğimiz zorlu süreçte hiç şüphesiz en büyük alkış ve takdiri hak eden tüm sağlık çalışanlarını bir kez daha yürekten kutluyor ve saygıyla selamlıyorum! Ve inşallah birileri bu değerli meslek mensuplarının kıymetini bilir de “sağlık terörü” sona erer artık!

Bizlere düşen; gerek sağlık çalışanlarımızın emeklerini boşa çıkarmamak ve gerekse kendimize ve toplumumuza karşı sorumluluk bilincimizi koruyarak, tedbiri elden bırakmadan ve kurallara riayet ederek yaşamak! Ve aynı şekilde; insan olduğumuzun bilincine varıp hem birbirimize hem de doğaya karşı her daim saygı, sevgi, vefa, vicdan ve hoşgörü duyguları ile yaklaşıp kendimizi bir nebze de olsa temize çekmişken yeniden kirletmemek! Aksi halde ne biz ne de dünya bir kez daha böyle bir cezayı kaldırabiliriz! O yüzden yeni sloganımızı “Temiz Kalp Temiz Dünya” olarak olan ediyorum!

Her ne kadar tüm virüslerden henüz kurtulamamış olsak da bir gün tamamen temizlenecek olmanın verdiği umutla hepimize ve yeni hayatlarımıza Merhaba!

Saygı ve Sevgilerimle

Fatih Haktan Coşkun

Paylaş
ETİKETLER:
Yok