Antalya
23.05.2020
A
GENEL
Duruk'tan bayram mesajı
Duruk'tan bayram mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, Covid-19 salgını ortamında girilen Ramazan Bayramı'nda en çok barış diline, kardeşliğe, dostluğa, adalete ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.
 


Onur Duruk, yayınladığı bayram mesajında, Türkiye'nin salgın hastalıkların yanı sıra, ciddi ekonomik sorunlarla boğuştuğuna dikkati çekerek, gençlerin işsizlik sorununun katlanarak büyüdüğünü, gençlerin yanı sıra çocukların da gelecek kaygısı yaşadıklarını, çalışanların düşük ücret, iş güvencesinden yoksunluk ve yoksulluk, emeklilerin geçim sıkıntısı kıskacında kıvrandıklarını belirtti. 

Hükümetin, salgın dolayısıyla açıkladığı ekonomik paket ve desteklerin tabanda hissedilmediğinin altını çizen Onur Duruk, Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının yoksulluk sınırının altında gelire sahip olduklarını ifade etti.

Bayramların, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği günler olduğuna değinen Onur Duruk, ancak Cumhurbaşkanlığı makamında oturan kişinin, televizyonlara her çıkışında, ayrıştırıcı, bölücü, kutuplaştırıcı, vatandaşları birbirine düşürecek bir dil kullandığından yakındı.

Onur Duruk, Türkiye'nin en önemli sorunlarından birinin de "adalet" olduğuna işaret ederek, insanların yargıya güvenlerinin kalmadığını, iktidar partisi yöneticilerinin bir işaretiyle yargının karar değiştirebildiğini, özgürlüklerin kısıtlandığını, haksız tutuklamaların yaygınlaştığını belirtti.

CHP İlçe Başkanı Onur Duruk, Ramazan Bayramı'nı, barış, dostluk kardeşlik, hoşgörü, birlik, beraberlik, adalet, özgür basın, düşüncenin özgürce ifade edilebilmesi özlemi içerisinde karşıladıklarını söyledi.

Onur Duruk mesajının son bölümünde, Konyaaltı halkının yanı sıra, tüm Türkiye ve Müslüman aleminin bayramını içtenlikle kutladığını sözlerine ekledi.

 
Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: