Antalya
18.05.2020
A
GENEL
Dikici’den 19 Mayıs mesajı
Dikici’den 19 Mayıs mesajı

Karaman Ayrancılılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  (ANTAYDER) Başkanı Ahmet Dikici 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yazılı mesajla kutladı

ANTAYDER Başkanı Ahmet Dikici, 19 Mayıs mesajında şu sözlere verdi: “Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 101’inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Büyük Önder tarafından Samsun’a atılan ilk adım, Türk Milleti’ni emperyalist güçlere karşı bir araya getirmiş, dünyada eşine benzerine rastlanmayacak bir kurtuluş destanının fitilini ateşlemiştir.

UMUT IŞIĞI OLDU

Atatürk’ün liderliğinde tek vücut olan milletimiz, yalnızca canları pahasına vatanı kurtarmakla kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasını sağlayacak devrimleri, reformları da hayata geçirmiştir. Bu destansı başarı, dünyada emperyalist güçlerin baskısı altında ezilen tüm ülkeler için de bir örnek, umut ışığı olmuştur.

GENÇLERE GÜVENİYOR

Büyük Önder, “En büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti idealini hayata geçirirken “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek gençlere olan güvenini ortaya koymuştur. Gerçekten de ülkemizi ileriye taşıyacak güç gençliktedir. Türkiye Cumhuriyeti, iyi eğitim almış, sorgulayan, araştıran,  takip eden, üreten, ülkesini seven, insana ve yaşadığı dünyaya saygılı güçlü potansiyeliyle Demokrasi ve insan haklarına sonuna kadar sahip çıkan hukukun üstünlüğüne inanan gençlerimiz Atamızın 'muasır medeniyet" hedefine ülkemizi taşıyacaktır.  19 Mayıs 1919 Atatürk ü anma Gencik ve Spor bayramınız kutlu olsun.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: