Antalya
18.05.2020
A
GENEL
Duruk'tan 19 Mayıs mesajı
Duruk'tan 19 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konyaaltı İlçe Başkanı Onur Duruk, 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "19 Mayıs, Türkiye için bağımsızlık ışığının yandığı gündür" dedi.

Onur Duruk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Mustafa Kemal'ın, 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basarken, hem Türkiye, hem de dünya tarihini derinden etkilediğini vurguladı. Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarının 19 Mayıs'tan itibaren Anadolu'da özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlattıklarına değinen Onur Duruk, 19 Mayıs'ta başlatılan mücadelenin neticesinde kurulan laik, demokratik, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin içeriden ve dışarıdan saldırılara maruz kalmaya devam ettiğini belirtti. 

Onur Duruk, gençlerin 19 Mayıs'ın anlamı, önemi ve ruhunu kavrayarak, 
bağımsız, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'nin kazanımlarını savunmaya ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik saldırıları püskürtmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

19 Mayıs'ın, zifiri karanlığın bitişini ve aydınlığa ulaşmanın başlangıcını simgelediğine değinen Onur Duruk, "19 Mayıs, Türkiye için bağımsızlık ışığının yandığı gündür. 19 Mayıs, karanlığım, esaretin bitişini müjdeleyen, bağımsızlık umutlarının yeşerdiği gündür" dedi.

Onur Duruk, mesajının son bölümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayarak, bu bayramı gençlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını andı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: