Antalya
18.05.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL , VİDEOLU HABERLER
Dokuma’ya nostalji oteli
Dokuma’ya nostalji oteli

Nostaljiye olan tutkusuyla bilinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Dokuma Park alanına önümüzdeki yıl 1970’li yılların canlandırılacağı nostalji otel yapılacağını duyurdu

Instagram’da Çağdaş Gazeteciler Derneği Şube Başkanı/Körfez Gazetesi Yazı İşleri Müdür Engin Korkmaz’ın konuğu olan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, pandemi çalışmaları ve hizmetler hakkında bilgi verdi. Bugüne kadar ilçede dezenfektan ve maske konusunda sıkıntı yaşanmadığını söyleyen Tütüncü, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında belediyeye ait işyerlerinden Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait kira bedellerini almadıklarını hatırlattı.

 

MİSAFİRHANE OTEL OLACAK

Dokuma Fabrikası’nın olduğu alanı kültür sanat çalışmaları ile renklendiren Tütüncü, 2021 yılında burada yeni bir projeye daha imza atacaklarını söyledi. 6 yıldır Dokuma alanıyla ilgili proje ürettiklerini söyleyen Tütüncü, bölgedeki eski misafirhaneyi nostaji oteline dönüştüreceklerini söyledi. “Dokuma bizim için dipsiz bir kuyu” diyen Tütüncü, nostalji otel projesi hakkında şu bilgileri verdi:

1970’Lİ YILLARA YOLCULUK EDECEKSİNİZ

“Eski misafirhaneyi 1975’li yılların konseptinde bir butik otel yapacağız. 20 odalı butik otelimizde hem hemşerilerimizi hem de il dışından gelen misafirlerimizi ağırlayacağız. Burada 1970’lı yılları canlandıracağız. Butik otelin kapısından girer girmez adeta zaman tünelinden geçmişcesine sizi 1970’li yıllara götüreceğiz. O yıllarda bir akşam geçireceksiniz. Butik otelin restoranını dönemin dizilerindeki sivit haline getireceğiz. O döneme ait çatal, bıçaklarla ve o döneme ait canlı müzikler eşliğinde akşam yemeğinizi yiyeceksiniz. Kısacası misafirlerimiz hatıralara yolculuk yapacaklar.  Nostalji otelimizi normalde bu yıl yapmayı planlıyorduk fakat koronavirüs nedeniyle bu projeyi önümüzdeki yıla erteledik. Kültür sanat alanındaki çalışmalarımız devam edecek”

HABERİN VİDEOSU

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: