Antalya
12.05.2020
A
GENEL
Muratpaşa'dan 426 kişiye evde bakım hizmeti
Muratpaşa'dan 426 kişiye evde bakım hizmeti

MURATPAŞA Belediyesi, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının doğrulanmasının üzerinden geçen yaklaşık 2 ay içinde 426 kişiye evde bakım hizmeti verdi. Salgına göre yapılandırılan hizmet birimi, pansuman, enjeksiyon gibi temel tıbbi destekle birlikte kişisel bakım hizmetlerini kapsayan 1542 işlem yaptı.

 

Koronavirüs mücadelesini başından bu yana yürüten Muratpaşa Belediyesi, ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine yönelik evde bakım hizmetini de aralıksız sürdürüyor. Her eve kapı kapı dağıtılan maskelerle, Komşu Dayanışma Sistemi'yle büyüyen yardımlaşmayla, aşevinin kesintisiz devam eden çalışmalarıyla, normalleşme süreciyle birlikte kent mobilyalarında yapılan değişimle dikkati çeken Muratpaşa Belediyesi, evde bakım hizmetini, 11 Mart'ta ilk koronavirüs vakasının doğrulamasının ardından Başkan Ümit Uysal'ın talimatları doğrultusunda yeniden yapılandırdı. 

Kişisel bakımın yanı sıra pansuman, enjeksiyon gibi tıbbi desteği kapsayan evde bakım hizmetlerinde 1 doktor ve 6 hemşire görev alırken ekipte 2 de ambulans bulunuyor. Evde bakım hizmet personeli, salgın dolayısıyla, hem yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan Muratpaşa sakinlerinin hem de kendi sağlıklarını korumak için Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği güvenlik düzeyinde çalışıyor. Her ziyaret öncesinde giydikleri koruyucu kıyafetleri, maske, eldiven ve bonelerini değiştiren ekipler, tüm işlemlere kişilerin vücut sıcaklığını ölçerek ve akciğerlerini dinleyerek başlıyor. 

Ekipler, Türkiye'de ilk vakanın doğrulandığı 11 Mart'tan 12 Mayıs'a kadar olan 2 aylık sürede 426 kişiye evde bakım hizmeti verdi. Bu süreçte temel tıbbi destek ve kişisel bakım olmak üzere 1542 işlem yapıldı.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: