Antalya
07.05.2020
A
GENEL , GÜNCEL , VİDEOLU HABERLER
ADI HAYAT PARK
ADI HAYAT PARK

Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, 117 dönümlük mesire alanına yapılan anket sonucu Hayat Park adı verildiğini açıkladı

Çağdaş Gazeteciler Derneği Antalya Şube Başkanı ve Körfez Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Engin Korkmaz’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, ihalesini Konyaaltı Belediyesi’nin aldığı ve halk arasında Nashira Park olarak bilinen 117 dönümlük arazinin yapım işine koronavirüsten sonra hemen başlanacağını söyledi.

Semih Esen, Korkmaz’ın, ‘İsim olarak ne düşünüyorsunuz’ sorusuna, “İsim için anket yaptırdık ve Hayat Park ismi ön plana çıktı. Burada ilk kez açıklıyorum; 117 dönümlük mesire alanının ismi Hayat Park olacak” dedi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü 20 Ocak 2020 tarihinde, Öğretmenevleri Mahallesi’nde yer alan 117 dönüm mesire alanının işletilmesine yönelik ihaleye çıktı. İhaleyi en yüksek teklifle Konyaaltı Belediyesi kazandı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in “İlçemiz sınırları içerisinde yer alan mesire alanı Konyaaltı’nın olmalı” kararlılığıyla kazanılan ihalenin hemen ardından ise internet üzerinden yapılan anketle isim belirleme çalışmalarına başlandı. Konyaaltı Belediyesi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılan anket, 23 Mart 2020 tarihinde sona erdi. “Öğretmenevleri Mahallemizde yer alan 117 dönüm mesire alanının ihalesini alarak, halkımızın olanı halkımıza verdik” diyen Esen, şöyle konuştu: “Konyaaltı’nda göreve gelirken her fırsatta katılımcı yönetim vurgusu yaptık. Görevimizi şeffaf ve katılımcı bir anlayışla sürdürüyoruz. Bu anlayış çerçevesinde geçtiğimiz ocak ayında halkımız adına Konyaaltı ve Antalya için son derece önemli olan mesire alanının ihalesini aldık. Halkın olanı halka kazandırdık. İlçenin kalbi noktasındaki mesire alanının ismini vatandaşımız belirlesin istedik. İnternet üzerinden anket yaptık. 23 Mart 2020 tarihinde neticelenen bu anketle birlikte, mesire alanın yeni ismi ‘Hayat Park’ oldu. Halkın tercihiyle ismi Hayat Park olan mesire alanının, Konyaaltı ve Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” 


CANLI YAYININ TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: