Antalya
05.05.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Evinden arp sesi yükseliyor
Evinden arp sesi yükseliyor

 ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) Arp Sanatçısı Aslıhan Güngör, koronavirüs salgınından dolayı müzik çalışmalarını evinde sürdüren sanatçılardan biri.

Dünyayı etkileyen, ülkemizde de ölümlere sebep olan koronavirüs salgını nedeniyle kültür-sanat etkinlikleri iptal edilince ADSO Arp Sanatçısı Aslıhan Güngör de gerek kişisel, gerek solo ve oda müziği projelerinin hazırlıklarını, bazı albüm kayıtları çalışmalarını evinde keyifle sürdürüyor. 

Evinden arp sesi yayılan sanatçı Güngör, "Sloganımız 'önce sağlık' oldu. Bu zor günleri, hep birlikte evlerimizden çıkmayarak, tedbirleri de elden bırakmadan, yeniden güzel günlerimize kavuşacağımıza inanarak, biraz daha sabırlı olarak atlatacağımıza inanıyorum" dedi. Güngör, bu dönemdeki çalışmalarını şöyle özetledi: 

"İnsan, evde kalarak da bir şeyler üretebiliyor. Yeter ki sabırlı olalım. Evimin işlerini yaptıktan sonra arp başına geçiyorum, dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini seslendiriyorum. Müzik çalışmalarım komşularımı da mutlu ediyor. Arp sesini duyan komşularım, balkon kapısı ve pencerelerini açıyor, enstrümanımla yorumladığım eserleri keyifle dinliyor, alkışlıyor. Evde kalmam, yeni dönemde hayata geçireceğim projelerimi daha verimli hazırlamama vesile oldu. Güzel günler tekrar bizim olacak. Çok mutluyum."

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: