Antalya
04.05.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Büyükşehir'den çiftçilere fide desteği
Büyükşehir'den çiftçilere fide desteği

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, yerelden kalkınma hedefi kapsamında Fidebirlik işbirliğiyle çiftçilere fide dağıtımı yapıyor. Başkan Muhittin Böcek, 'Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz' sözünü hatırlatarak, özellikle bu zor günlerde çiftçilere desteklerinin devam edeceğini söyledi.


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yerelden kalkınma modeli kapsamında Antalyalı çiftçilerin her zaman yanında olmaya çalışıyor. Covid-19 kapsamında zor günler geçiren çiftçilere destek olmak amacıyla fide üreticileri ile işbirliği yapan Büyükşehir Belediyesi, çiftçilere fide dağıtımı gerçekleştiriyor. 

'ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ' 

Bu kapsamda, Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin ve Fidebirlik Başkanı Rahmi Kandemir, Başkan Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Başkan Böcek, fide dağıtımına Gündoğmuş'tan başladıklarını belirterek, "Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Antalyalı çiftçimizin yanında olacağız. İlçelerimizde muhtarlarımızın katkısıyla fide dağıtımını sürdüreceğiz" dedi. 

'BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ' 

Başkan Böcek, yerelden kalkınma modeline dikkat çekerek, “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz demiştik. Yerelden kalkınacağız. Biz birlikte güçlüyüz. Planlı, kurallı, kimlikli kent için geliyoruz dedik. Aynı zamanda tarımı da kurallı yapacağız. İnşallah bundan sonra köylülerimize yardımcı olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: