Antalya
Yayın Tarihi : 28.04.202017:35
Güncelleme Tarihi : 28.04.202017:38
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Nefes Kredisi başvuruları Antalya'da başladı
Nefes Kredisi başvuruları Antalya'da başladı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, oda ve borsaların katkılarıyla kullanıma sunulan 'TOBB Nefes Kredisi' ile ilgili Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve Denizbank Antalya Bölge Müdürü Adnan Aykın katıldı. 

Toplantıda ATSO Başkanı Davut Çetin, finansman bulmakta zorluk çeken işletmeler için 27 Nisan'dan itibaren TOBB Nefes Kredisi'nin devreye girdiğini belirterek, “Antalya'daki 2018 yılı cirosu 3 milyon lirayı geçmeyen üyelerimize 50 bin TL kredi verilecek. Böylelikle finansman sıkıntısı çeken üyelerimiz bir nebze olsun bu zorluğu giderebilecek" dedi. 

Davut Çetin, krediye tüm sektörlerin başvuracağını belirterek şunları söyledi: 

“Nefes kredisinde 'Vergi-SGK borcu yoktur' yazısı istenmeyecek. İlave maddi teminat olmayacak. 50 bin lira kredi için 150 TL banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği yüzde 0,75 komisyon alınacak. Üyelerimiz odamızdan alacakları üye belgeleri ile (Üyelerimiz belgelerini odamıza gelmeden online olarak alabilir) Denizbank şubelerine başvurabilecek. Yıllık faizi 7.5 oranında belirlenen kredinin 2020'de anapara ve faiz ödemesi bulunmayacak. Geri ödemeler 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacak." 

Başkan Çetin, Nefes Kredisi'ne destek veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Bölge Müdürü Adnan Aykın'a, Antalya iş dünyası adına teşekkür etti. 

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır da koronavirüs nedeniyle dünyada yaşanan ekonomik sıkıntıdan tüm sektörler gibi tarım sektörünün de etkilendiğini belirterek, finansmana erişimde sıkıntı yaşayan borsa üyeleri için Nefes Kredisi'ni devreye koyduklarını söyledi. Çandır, borsa üyelerinin borsadan alacakları üyelik belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabileceklerini belirtti. Başkan Çandır, “Bu projeye destek olan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve Bölge Müdürü Adnan Aykın'a Antalya tarım sektörü adına teşekkür ediyorum" dedi. 

Denizbank Bölge Müdürü Adnan Aykın ise Antalyalı KOBİ'lerin yanında olmaktan gurur duyduklarını belirterek, "TOBB Nefes Kredisini hayata geçiren banka olmaktan mutluluk duyuyoruz. Antalya iş dünyasına hayırlı olsun" dedi. 

Aykın, Denizbank şubelerinin çalışma saatlerinin bu kampanya süresince yeniden düzenlendiğini belirterek, “Nefes Kredisi kampanyası süresince yoğunluğu azaltmak ve müşterilerimize daha sağlıklı hizmet verebilmek amacıyla şubelerimizdeki çalışma saatleri 09.00 - 17.00 arasında olacak şekilde yeniden düzenlendi" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: