Antalya
28.04.2020
A
GENEL , GÜNCEL
BİK’ten basın çalışanlarına dezenfektan
BİK’ten basın çalışanlarına dezenfektan

COVID 19 salgınından yerel gazete işletmelerinin korunması adına bir takım önlemler alan Basın İlan Kurumu, basın çalışanlarının sağlığını korumak için ise bor katkılı BOREL dezenfektan dağıtımı yapıyor.

 

Türkiye genelinde günlük hayatı olumsuz etkileyen COVID -19 salgının yol açtığı ekonomik sıkıntıları hafifletmek için yerel gazetelere yönelik ‘önlem paketi’ açıklayan Basın İlan Kurumu, şimdi de basın çalışanlarının sağlığı için dezenfektan dağıtamaya başladı. Kısa bir süre önce yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı BOREL’in seri üretimine başlayan ETİMADEN’in desteğini alan Basın İlan Kurumu, şube müdürlükleri aracılığı ile basın çalışanlarına ücretsiz dezenfektan dağıtımına başladı. Antalya Basın İlan Kurumu da, Genel Müdürlükten kendilerine ulaştırılan el dezenfektanlarını Antalya’da yayınlanan yerel gazete bürolarına ulaştırarak, basın çalışanlarının kullanımına sundu.

Yerli ve milli bor katkılı el dezenfektanı etil alkol, gliserol, bor, aloe vera, lavanta, çay ağacı, yağ ve su karışımıyla üretildi. Antibakteriyel ve antifungal özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen borlu el dezenfektanı, içeriği sayesinde ellerin nemliliğini koruyor ve cildin tahriş olmasını önlüyor. Böylece üst dokusuna zarar vermeden cildimizi dıştan gelecek etkilere karşı koruyor.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: