Antalya
20.04.2020
A
GÜNDEM , GÜVENLİK , YAŞAM
Yeşilova Belediye Başkanı’na mermi yağdı
Yeşilova Belediye Başkanı’na mermi yağdı

Saldırıya uğrayan Mümtaz Şenel: 'Mesaj alındı' diye bağırınca ateş etmeyi bıraktı

 

Salda’yı korumaya çalışan Yeşilova Belediye Başkanına kurşun yağdı. Silahlı saldırıya uğrayan Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel, ameliyattan çıktıktan sonra yaşadıklarını anlattı: Saldırgan bana beş el ateş etti. Eşime de bir el ateş edince ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan hiçbir şey söylemeden gitti.

urdur’un Yeşilova ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, sabaha karşı 05.00 civarında evlerine gelen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Ayaklarından yaralanan Şenel çiftinin sağlık durumu iyi. Ameliyattan çıkan Mümtaz Şenel olay anını anlattı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Mümtaz Şenel şöyle dedi: “Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi. Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı. Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.”

Yeşilova Belediyesi’n ait bir otelde fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini söyleyen Şenel “Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok” dedi. Salda Gölü’ndeki inşaat faaliyetini durdurmak için çalışan Mümtaz Şenel’in saldırıya uğramasının ardında bu mücadelesinin olduğu ileri sürülmüştü. Saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alınmıştı.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: