Antalya
17.04.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Başkan Böcek serada
Başkan Böcek serada

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Serik'te tarım üreticilerini ziyaret etti. Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren tarım üreticilerinin her zaman yanlarında olduklarını dile getiren Başkan Böcek, üretimin devam etmesini memnuniyetle karşıladığını söyledi. 

Başkan Muhittin Böcek, Gebiz Tekke Mahallesi'ndeki Erüst Tarım işletmesini ziyaret etti, üretimle ilgili bilgi aldı. Serik Gebiz'de tarım üreticileri ile bir araya gelen Başkan Böcek, turizmle beraber tarımın Antalya için son derece önemli bir sektör olduğunu söyledi. Halden anlayan bir belediye başkanı olarak her zaman üreticilerin yanında olduğunu belirten Başkan Böcek, "Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren üreticimize destek olmak için yardım gönüllülerimizle üreticilerimizi buluşturduk. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttığımız yardım paketlerinde yer alan yaş sebze meyveler üretici kooperatiflerimizden temin ediliyor" dedi. 

MEVSİMLİK İŞÇİLERİ YALNIZ BIRAKMIYORUZ 

Antalya'nın yalnızca Türkiye'yi değil dünyayı besleyen önemli bir tarım kenti olduğunun altını çizen Başkan Böcek, koronavirüs salgınına rağmen Antalya'da üretimin devam etmesinin son derece önemli ve memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Çalışmak için farklı şehirlerden gelen mevsimlik tarım işçilerini de yalnız bırakmadıklarını söyleyen Başkan Böcek, "Mevsimlik işçi kardeşlerimize de Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen desteği veriyoruz" diye konuştu. 

SAĞLIK KONTROLLERİ YAPILIYOR 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Serik'te tarım işçilerinin yaşam alanlarını dezenfekte ediyor. Sağlık ekiplerinde yer alan doktorlar da işçilere koronavirüs hakkında bilgiler vererek sosyal mesafe kurallarını anlatıyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler konteynerlerde yaşayan tarım işçilerine gıda kolileri de dağıtıyor.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: