Antalya
15.04.2020
A
GÜNDEM , YAŞAM
Toroslardaki saklı güzellik: Tezli Yaylası
Toroslardaki saklı güzellik: Tezli Yaylası

ANTALYA'nın Kaş ilçesine bağlı Yayla Kılınçlı Mahallesi ile Muğla'nın Seydikemer ilçesi arasında bulunan, Tezli Yaylası, Toroslarda saklı bir güzellik oluşturuyor.

Kaş'a bağlı Yayla Kılınçlı Mahallesi ile Seydikemer'e bağlı Girdev Yaylası arasında kalan Tezli Yaylası, 1700 rakımda yer alıyor. Batı Torosların en ucunda bulunan yaylada kendi adını taşıyan küçük bir göl var. Bugünlerde Tezli Yaylası görenleri büyülüyor. Torosların doruklarındaki dumanla, Tezli Yaylası'nın karı ayrı bir güzellik oluşturuyor. Yaylada kar kalınlığı aşağılarda 20 santim civarında. Yükseklere doğru bazı yerlerde 1 metre kar var. Göl kıyısında yavaş yavaş erimeye başlayan karın altından çiçekler fışkırmaya başladı. Tezli Yaylası, şu günlerde ise koronavirüs nedeniyle sessizliği yaşıyor. 

Tezli Yaylası'na birkaç saatliğine çıkan futbol hakemi Veli Günay, "Bugünlerde Tezli Yaylası, koronavirüs önlemleri nedeniyle tam bir sessizliğe bürünmüş durumda. Ama müthiş bir güzellik var. Tezli Gölü, kar ve doruklardaki duman bölgeye ayrı bir güzellik katıyor" dedi.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: