Antalya
14.04.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
23 Nisan'da 'balkon' çağrısı
23 Nisan'da 'balkon' çağrısı

CUMHURİYET İçin Antalya El Ele Platformu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda koronavirüs nedeniyle kutlama törenleri düzenlenmeyeceği için tüm Antalyalılara balkonlarını süslemeleri ve balkonlarında kutlama çağrısında bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100'üncü yıldönümü ve 23 Nisan ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bu yıl, koronavirüs salgını nedeniyle kutlama törenleri yapılamayacak. Antalya'da Atatürkçü Düşünce Derneği, Eğitim İş, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gibi 100'e yakın sivil toplum örgütünün oluturduğu Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak için, tüm Antalyalılara bayrak çağrısında bulundu. 

Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu sözcüsü ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, bundan 100 yıl önce 23 Nisan 1920'de Saat 14.00'de TBMM'nin büyük bir coşku ve kararlılıkla Atatürk önderliğinde açıldığını söyledi. Daş, "Cumhuriyetin ilanından sonra büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan'ı bayram ilan ederek çocuklara armağan etmiştir. Bu yıl, egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilişinin 100'üncü yılı" dedi. 

Ancak ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği sağlık sorunları nedeniyle bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, büyük bir coşkuyla evlerde yaşanacağını kaydeden Daş, “Balkonlarımızı çocuklarımızla birlikte süsleyeceğiz. Ve bundan tam 100 yıl önce TBMM'nin açıldığı saat olan 14.00'de balkonlarımızda bayramımızı kutlayacağız. Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformu olarak, başta Antalya halkı olmak üzere tüm kurumlarımızı bayramımızı kutlamaya çağırıyoruz" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: