Antalya
08.04.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Muratpaşa'da maske dağıtımı sürüyor
Muratpaşa'da maske dağıtımı sürüyor

ANTALYA Muratpaşa Belediyesi, yaklaşık 510 bin nüfuslu ilçede ev ev maske dağıtımlarını sürdürüyor. Hafta sonu tamamlanacak dağıtımı için hazırlanan 250 kişilik ekip, evlerin kapısına üçerli paketler halinde hazırlanan yıkanabilir maskeleri bırakıp, zilleri çalıyor "Sağlıklı günler" diliyor.

Antalya'nın yaklaşık 510 bin nüfusuyla 137 bin evin bulunduğunu Muratpaşa ilçesinde belediyenin maske dağıtımları devam ediyor. Yüzde 100 pamuklu kumaştan, yıkanabilir olarak üretilen maskeler üçerli paketler halinde ev ev dağıtılırken bugün de ekipler 30 bini aşkın nüfusuyla Meltem, Soğuksu ve Bayandır mahallelerinde dağıtımları gerçekleştirdi.


 

Dağıtım için hazırlanan 250 kişilik ekip, tulumları, maskeleriyle günün ilk saatlerinde mahallelerde dağıtıma başladı. Her siteye, apartmana giren ekipler, içinde kullanma talimatı da yer alan maskeleri evlerin kapı kollarına asarken, sosyal izolasyon kuralları kapsamında evinde olan mahalle sakinlerine de maskeleri teslim etti. Dağıtım gerçekleştirilen her apartman da 'Evde Kal' çağrısının yapıldığı yapıştırmalarla işaretlendi.


 

Aile büyükleri, çocukları ve eşiyle aynı evi paylaşan Ekrem Kaya, "Belediyemizin böyle zamanlarda yardımcı olmalarına seviniyoruz" dedi. Naime Kaya ise Muratpaşa Belediyesi'nin bu süreçte hizmetlerinden memnun olduğunu belirterek, "Başkanımız Ümit Uysal'a teşekkür ederiz" dedi. Yüksel Ceber de maske konusunda bir kafa karışıklığının yaşandığını belirterek "Belediyenin bu hizmetini takdirle karşılıyorum" yorumunu yaptı. Maskeye ulaşmakta bu dönemde zorluk yaşadığını belirten Özden Oflu da "Bu da çok güzel bir uygulama olduğunu için Muratpaşa Belediyesi'ni tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: