Antalya
04.04.2020
A
GÜNDEM , GÜVENLİK , GÜNCEL
Gazeteci Deniz’e çirkin saldırı
Gazeteci Deniz’e çirkin saldırı

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yönetimden izin alarak fotoğraf çeken gazeteci Ceren Deniz hastane çıkışında özel güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı. Saldırıyı kınayan ÇGD, güvenlikçiler hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını istedi.

Hürriyet Akdeniz muhabiri Ceren Deniz, geçtiğimiz Çarşamba günü haber için gittiği Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde güvenlik görevlisinin fiziki müdahalesi ve saldırısına maruz kaldı. Ceren Deniz, gelişmeleri takip etmek için gittiği hastanede gerekli bilgileri alıp fotoğraf çektikten sonra hastane çıkışında özel güvenlik tarafından durduruldu. Fotoğraf makinesini isteyen güvenlik görevlisine itiraz eden Deniz’e fiziki müdahalede bulunan özel güvenlik çalışanı, “Korona virüs var, temas etmeyin” uyarılarını hiçe sayarak makineyi almaya çalıştı.

YETKİLİLERİ DİNLEMEDİLER

Ceren Deniz’in yardım istemesi üzerine hastane önüne 3 güvenlik çalışanı ile 2 jandarma personeli geldi. Gazeteci Deniz’in etrafını saran güvenlikçiler makineyi almakta ısrar etti. Bu sırada hastanenin basın danışmanını arayan Deniz, telefonun sesini açtı. Güvenlikçiler basın danışmanının, “Ceren Deniz bizim iznimizle fotoğraf çekiyor” uyarılarına da kulak asmadı. Çıkan arbedede gazeteci Ceren Deniz’in çantası yırtıldı.

ÇGD’DEN SALDIRIYA KINAMA

Gazeteci Ceren Deniz’e yapılan saldırıyı kınayın Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Antalya Şubesi'nden, “Bir kez daha hatırlatıyoruz; gazeteciler doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmakla yükümlüdür. Bu amaçla büyük sorumluluk alan meslektaşlarımız korona virüs tehdidine rağmen doğru haber için sahada çalışmaya devam ediyor. Üyemiz Ceren Deniz’e yapılan saldırıyı kınıyor, meslektaşımızı adeta ablukaya alan güvenlikçiler hakkında gerekli işlemin yapılmasını bekliyoruz” açıklaması geldi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: