Antalya
04.04.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Şahin’den ikinci uyarı
Şahin’den ikinci uyarı

Geçtiğimiz hafta, zirai ilaç bayilerinin hafta içi 10:30-16:30 saatlerinde mesai yapmasını, hafta sonu ise tamamın kapalı tutulmasını öneren Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, Covid19 virüsü nedeni ile hayatını kaybeden insan sayısının artması üzerine ikinci bir açıklama yaptı. 

 

ZMO idare birasında dezenfekte çalışması yaptıklarını ve üyelerine daha sağlıklı hizmet verebilmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Şahin, mesai saati tavsiyesine uymayan üyelerini tekrar uyardı.

YAPTIRIM BEKLEMEYİN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bile “Herkes kendi karantinasını uygulasın” uyarısında bulunduğunu hatırlatan Şahin, “Yaptırım beklemeden, virüse karşı daha duyarlı olalım. Önerdiğim mesai saatlerine uymak bunun başlangıcı olabilir” dedi. Bir ziraat mühendisi olarak sektörün yaşadığı sıkıntıları bildiğini belirten Şahin, şu uyarılarda bulundu: “İlaç bayilerimiz, karantina koşullarını oluştursun ve iş yeri açıp kapama saatlerini ayarlasın. Birilerinden yaptırım beklemesinler, çünkü şu anda bunu üstlenecek bir birim yok. Önce sağlık. Coronavirüs salgını ülkemize geldiği günden beri meslektaşlarımın iş alanları ve sağlığı için elimden geleni yapmaya çalışıyorum”.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: