Antalya
27.03.2020
A


• Demek ki neymiş? Gün gelir devran döner ve yıllarca itip tartakladığın, dövüp bıçakladığın, senin veya yakınının canını kurtarmaya çalışırken acımasızca ve cahilce canına kıydığın o doktor ve hemşirelere -nihayet-muhtaç kalırmışsın!
• Demek ki neymiş? Yaptığı işi küçümsediğin, sıradanlaştırdığın, kendi insanlığını unuttuğun gibi onların da bir insan olduğunu unuttuğun o doktor ve hemşirelere -nihayet- gereken değeri verip her akşam evinin balkonundan alkış tutar olurmuşsun!
• Demek ki neymiş? Oraya buraya gereksizce ve fazla fazla ödemek zorunda kaldığın vergileri -nihayet- sorgulayıp “paramız buralara gideceğine sağlık ve bilim sektörüne gitsin” der hale gelirmişsin!
• Demek ki neymiş? Hayat senin sandığın kadar basit ve hacı hocayla işleri yürütecek kadar -sığ- değilmiş ve -nihayet- sen de bunu kabul eder olurmuşsun!
Haftalardır devam eden ve bir süre daha devam edecek olan “Corona Virus” savaşının hiç şüphesiz tek kahramanıdır sağlık çalışanları! Kim ne derse desin hakları hiçbir şekilde ödenmez! Yıllardır (cahil kitleler tarafından) kendilerine yapılan zulümler bitmediği halde ve devlet politikaları onlar için gerçek bir “iyileştirmeye” gitmediği halde yine de insan hayatını kurtarmak için canla başla mücadele etmektedirler. Bu amansız Covid-19 mücadelesinde bile virüsü üzerlerine çekmekten hiç korkmayıp kendi canlarından olma pahasına direnen gerçek sağlık neferleridir onlar! Bu çıplak gerçeklik kimse tarafından yadsınamaz ve yadsınmamalı da artık!
Birkaç gündür alkışlarla yaşıyoruz!
Kabul edelim biz toplum olarak “Show” yapmayı seviyoruz! Fakat bu sefer durum showun yani gösterişin ötesinde çok daha ciddi! Dünyayı etkisi altına alan virüse karşı hem kendimizi, hem yakınlarımızı ve hem de
2
kıymetini yeni anladığımız sağlık personelini korumak adına çok daha sağduyulu ve sorumluluk bilinciyle hareket etmeliyiz!
Evet sadece balkondan değil ve sadece bu süreçte de değil her daim onları alkışlayalım fakat lütfen show yapmayalım! Bu alkışların altı boş kalmamalı ve onların ısrarla dile getirdiği talepler yerine getirilerek onlara destek verilmeli! İşte asıl o zaman inandırıcı ve amaca yönelik bir eylem gerçekleştirmiş oluruz! Bu sebepten tıpkı onların dediği gibi ben de bir kez daha diyorum ki: EVİNDE KAL!
Onlar bizim için hastane koridorlarında kalıyorsa sen de bir zahmet ONLAR İÇİN EVİNDE KAL!
Saygı ve Sevgilerimle
Fatih Haktan Coşkun

Paylaş
ETİKETLER:
Yok