Antalya
21.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Robotik kodlamada Yörük izleri
Robotik kodlamada Yörük izleri

YÖRSİAD ( Yörük Sanayici İş İnsanları ) ve Kuyu Danışmanlık ortaklaşa projesi ile Antalya'da gerçekleştirilecek ve Konyaaltı Belediyesi'nin de çözüm ortağı olacağı eğitim projesi için ortaklık protokolü imzalandı. Konyaaltı Belediyesi'nde imzalanan protokol sonrasında eğitim için stratejik planlama ve organizasyon koşulları belirlenmeye başlandı.

Önümüzdeki süreçte geleceğe dair eğitim organizasyonlarının Robotik Kodlama Eğitimleri ile pekiştirileceği proje için 3 kurum Japon Yerel Kalkınma Destek Programı başvurusunu gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak, açıklamalarda bulunan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen,  "Evlatlarımızın geleceği için yapılması gereken tüm tahsislerin sorgulanmadan Konyaaltı ve Antalya çevresinde yapılmasına tüm gücümüzle destek vereceğiz. Yalnız Robotik Kodlama bilen bireyler değil hayatta sorumluluğunu bilen ve öz benlik bilinci taşıyan bireylerin kazandırılmasına yönelik bu ortaklıkla eğitim alanında büyük başarılara adım atacağımızı biliyorum. Başta projenin mimarı YÖRSİAD'a ve çözüm ortaklarına teşekkür ediyorum, her şey Antalyamız ve halkımız için!" dedi.

DEĞERLİ VE ÖZEL

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut Ege ise projeye dahil olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Bu güzel projenin yürütücüsü olmak ve paydaşlarımızın gücü sayesinde Antalya'nın geleceğine diğer projelerimizdeki gibi katkıda bulunmak bizleri son derece memnun ediyor" dedi. Protokolde imzası bulunan ve projenin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba Erke Bostan, "Geleceğe dair ektiğimiz bu tohumların evlatlarımızın yaşamına dokunacağından hiç şüphemiz yok. Çalışmalarımızı bu çerçevede katlanarak sürdürüyoruz. Gerek şimdi gerek ilerleyen aşamalar için planlarımızı bu çerçevede stratejik adımlarla güçlendiriyoruz. Kültür öğelerimizin değere dönüştüğü bu projenin paydaşı olmak bizim için başarıya attığımız diğer adımlarımız kadar değerli ve güzel." Diye konuştu. Haber merkezi 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: