Antalya
17.03.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Eurasia Airshow, hazirana ertelendi
Eurasia Airshow, hazirana ertelendi

ANTALYA'nın ev sahipliğinde ilki 2018'de düzenlenen ve ikincisi bu yıl 22-26 Nisan tarihlerinde planlanan Eurasia Airshow 2020, koronavirüs nedeniyle 24- 28 Haziran tarihine ertelendi.

 Türkiye'nin uçuş gösterilerine dayalı havacılık fuarı Eurasia Airshow'un, 22- 26 Nisan tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek ikinci fuarı, koronavirüs nedeniyle alınan önlemler kapsamında ertelendi. Eurasia Airshow'dan yapılan duyuruda, Eurasia Airshow 2020'nin, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehrinde başlayan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanan Covid-19 virüsü ile ilgili tespit edilen vakalardan sonra hükümet yetkilileri tarafından alınan önlemler dolayısıyla 24- 28 Haziran'a ertelendiği açıklandı.

 

KATILIMCILARA BİLDİRİLDİ

 

Eurasia Airshow 2020'nin ertelenmesinin katılımcı şirketlere, yetkililere ve ticaret amaçlı kayıtlı 14 binden fazla ziyaretçiye bildirildiği belirtilen açıklamada, 24- 28 Haziran tarihleri için de Eurasia Airshow 2020'deki Covid-19 ile ilgili önlemlerin, Sağlık Bakanlığı talimatları ile düzenleneceği kaydedildi.

 

ALINACAK ÖNLEMLER

 

Bu kapsamda alınacak önlemler şöyle sıralandı: “Covid-19 resmi delegasyonların tarihsel analizi. Sergi alanı girişi için termal kamera. Nano teknolojiyle sergi alanının, resmi delegasyon araçlarının, sergi programı ve özel etkinlik alanlarının 10 gün mikro bakteri temizliği. Sergi alanı girişinde, sergi programı ve özel etkinlik alanlarında dezenfektanların zorunlu kullanımı." DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: