Antalya
13.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Göçmenlere Baro desteği
Göçmenlere Baro desteği

Antalya, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ Baro başkanları, İstanbul’dan katılan 80 avukatla birlikte, göçmenlerin yaşadığı insan hakları ihlallerini yerinde gözlemlemek ve gözlemlerini ulusal ve uluslararası kamuoyuyla paylaşmak için Edirne Pazarkule’yi ziyaret ettiler. 

Ziyaretle ilgili bilgi paylaşan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, "Bebekler, çocuklar, anneler, babalar, kardeşler; geleceksiz bırakılan insanlar yıllardır ülkelerin sınır kapılarında çığlık çığlığa yaşam savaşı veriyorlar. Gaza boğuluyorlar, kurşunlanıyorlar" ifadelerine yer verdi.

HAK İHLALLERİNE KARŞI ÇIKACAĞIZ

"Bu bir sonuçtur. Bu sonuç umarız başka yeni sorunların nedeni olmaz" diyen Polat Balkan, "Bütün bu yaşanan insanlık dramının sorumlusu İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi (1948), Halkların Barış Hakkı Bildirisi (1984) başta olmak üzere hiçbir hukuk kuralını tanımayan Birleşmiş Milletler, barışta birleş(e)meyen devletler ve savaş ve sömürü üzerine kurulu olan emperyalist düzendir. Oysa yaşayan bütün dünya halklarının barış içinde, kardeşçe yaşamak hakkı vardır ve bütün devletler, halkların barış hakkını korumak ve bu hakkın uygulanmasını sağlamakla yükümlüdür. Bizler insan yanımız ve hukukçu kimliğimizle, her yerde ve her zaman, sorumlusu kim olursa olsun, hak ihlallerine karşı çıkacağız" dedi.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: