Antalya
10.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
SES’ten Ankara çağrısı
SES’ten Ankara çağrısı

SES Antalya Şubesi, çıkmayan “Sağlıkta Şiddet Yasası” ve sağlık çalışanlarının uğradığı şiddet olaylarına dikkat çekmek için herkesi 15 Mart’ta Ankara’da yapılacak “Büyük Beyaz Miting”e davet etti

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi, sağlıkta şiddetin son bulması ve “Sağlıkta Şiddet Yasası”nın çıkması için 15 Mart’ta Ankara’da yapılacak “Beyaz Miting” öncesi açıklamalarda bulundu. Atatürk Devlet Hastanesi B Blok önündeki basın açıklamasında SES Eşbaşkanı Şükran İçöz ve Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin konuşma yaptı.

 

Sağlık emekçilerinin sloganlar attığı etkinlikte konuşan SES Eşbaşkanı Şükran İçöz, “Ya emeğimizi yok sayan sağlıktaki bu şiddet duracak, ya da sağlık sistemi” diyerek başladığı konuşmasında, “Hergün ortalama 40 sağlık çalışanının yaşadığı fiziksel, psikolojik ve sözel şiddetin sona ermesi, TBMM’de bekleyen ‘Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasa Tasarısı’nın yasalaşmasını bekliyoruz. Bütün mesai arkadaşlarımızla ve sağlık hakkına sahip çıkıp sağlıktaki şiddetin kendisine ve hastasına da zarar verdiğini düşünen yurttaşlarımızla birlikte Pazar günü Ankara’daki büyük beyaz mitingde buluşacağız” dedi.

 

ÖNCELİĞİMİZ FARKLI

Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin de, Dünya’nın hiçbir yerinde sağlık çalışanlarının öncelikli hedefinin; hayatta kalmak, şiddete maruz kalmamak ve ekonomik endişe aşmak olmadığını belirterek, “Toplumun içinde bulunduğu genel durumdan, sektör olarak biz de nasibimizi alıyoruz. Biz sadece yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. Bunun için de güvenli bir ortamda hekimlik görevimizi yerine getirmek istiyoruz” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: