Antalya
09.03.2020
A
ARŞİV , GÜNCEL
Gömbe'ye panayır alanı projesi
Gömbe'ye panayır alanı projesi

Kaş ilçesinin yayla merkezi olan Gömbe Mahallesi'nde hayata geçirilecek panayır alanı projesinde inşaat çalışmaları başlıyor.

Kaş Belediyesi'nce yaşama geçirilecek olan Gömbe Mahallesi panayır alanı projesinde inşaata başlanıyor. 2 milyon 947 bin liraya ihale edilen projenin ihale süreci tamamlandı. Projede 3 bin 432 metrekarelik kapalı alan, 30 metrekarelik kafeterya, 105 metrekarelik tuvalet ve çevre düzenlemesi yer alıyor. Panayır alanı inşaatı 23 Aralık 2020 tarihinde tamamlanacak. Projenin KDV dahil 2 milyon lirası, Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından karşılanacak. Geri kalan miktar Kaş Belediyesi'nce karşılanacak.

MODERN BİR YAPI

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Gömbe Mahalle'mizde bilinen tarihiyle yaklaşık 100 yıldır, 15 Haziran - 15 Eylül tarihleri arasında Geleneksel Gömbe Panayırı kuruluyor. Ancak panayır alanındaki esnaf çok ilkel koşullarda hizmet veriyordu. Alan can ve mal güvenliği açısından da uygun değildi. Projemizle Kaş'ın yayla bölgesinde bulunan 20 mahalleye ve Gömbe Yaylası'na, yaz mevsiminde günübirlik gelen 2-3 bin kişiye hizmet verecek modern bir panayır alanı oluşturacağız. Üstü kapalı ve çelik konstrüksiyon bir alan oluşturacağız. Yaklaşık 60 esnafımız müşterileri, en önemlisi Gömbe Yaylası günümüz koşullarına uygun bir panayır alanına kavuşacak. Bu projede çok önemli katkı sağlayan Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'na, Kaş halkı adına teşekkür ediyorum" dedi. DHA

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: