Antalya
09.03.2020
A
GENEL
KONGED farkındalık yarattı
KONGED farkındalık yarattı

Konyaaltı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (KONGED) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde farkındalık yarattı. Akdeniz Hukuk Fakültesi Konferans salonunda Önce Kadınlar ve Çocuklar Derneği ve Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği (GENÇDER) işbirliği ile bir seminer düzenledi.

Konyaaltı Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (KONGED) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde farkındalık yaratmak amacı ile Akdeniz Hukuk Fakültesi Konferans salonunda Önce Kadınlar ve Çocuklar Derneği ve Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği (GENÇDER) işbirliği ile ‘Kadına şiddet ve Kadın Cinayetleri’ başlıklı bir seminer düzenledi. Seminerin açılış konuşmasını KONGED Başkanı Alihan Kansu yaptı. Kansu, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününün  öncesinde  Avrupa’da ilk defa Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını veren ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize teşrilerinin yıldönümünü kutluyorum. Bu vesileyle büyük önderimizi minnet, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

KADINLARIN MİSYONU

Her Türk erkeğinin kadınların toplumsal yaşamdaki misyonunun ne denli büyük bir kıymet arz ettiğinin farkında olması zorunluluğunda olduğunu vurgulayan Kansu, “Toplumun inşaasında kadınlarımızın taşıdığı misyonun farkında olmalıyız. Biz KONGED olarak kuruluşumuz ile birlikte kadınlarımızın ekonomik ve manevi gelişmesine yönelik çalışmaları hızla başlattık. Geçmiş dönem başkanlarımız ve bugünkü yönetimimiz bunun ne denli önem arz ettiğinin bilincindeyiz. Kadınlarımızın istihdamına yönelik pozitif ayrımcılık dışında, siyasette, bürokraside kısacası yaşamın tüm süreçlerindeki avantajını arttırmaya yönelik somut çalışmaları ivedilikle programlarımıza aldık ve özenle yürütüyor” şeklinde konuştu.

GENÇDER’DEN TİYATRO

Başkan Kansu’nun konuşmasını ardından Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği (GENÇDER) Emine Bulut cinayetinin olmamasını anlatan tiyatro gösterisi yaptı. Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği başkanı Süleyman Güzel düzenlenen seminerde emeği geçenlere teşekkür konuşması yaptı. KONGED başkanı Alihan Kansu tiyatro gösteriminde bulunan gençlere ve dernek başkanına günün anlam ve manasına yönelik plaket ve teşekkür belgeleri sundu.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR VURGULANDI

Seminer konuşmacıların günün önemine göre hazırladıkları barko vizyon eşliğinde konuşmaları ile devam etti. Sırasıyla Dr. Aykut Çobadak, Kadına yönelik şiddet ve ruh sağlığı, Önce Kadınlar ve Çocuklar Derneği  Başkanı Av. Müjde Tozbey Erden, şiddet mağduru kadının yasal hakları, Doç. Dr. Mehtap Türkay ise çalışma hayatında kadın konu başlıkları ile ilgili görüşlerini sundu. Seminer çekilen toplu fotoğrafların ardından son buldu. Mehmet DOĞAN

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: