Antalya
06.03.2020
A
GENEL
Gazipaşa Belediyesi'nde mart meclisi
Gazipaşa Belediyesi'nde mart meclisi

GAZİPAŞA Belediyesi'nin mart ayı meclisi yapıldı. Gazipaşa Belediyesi'nin mart ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın yönetiminde Belediye Kültür Merkezi'nde yapıldı. Toplantıda meclis üyeleri arasında İdlib polemiği yaşandı. CHP Grup Sözcüsü Ulaş Özgen, "Biz orada ne için varız, niye şehit veriyoruz? Bunları bir sorgulamamız gerekiyor" sözlerine AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Uysal, "Senin burada ne işin varsa, bizim de orada o işimiz var. Bizim İdlib'de çok işimiz var" diye cevap verdi.

ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Mecliste söz alan CHP Grup Sözcüsü Ulaş Özgen, "Ocak meclisini yaptığımız gün sel felaketi yaşadık. Geçen meclisi yaptığımız gün ve bitiminde Van Bahçesaray'da bir çığ felaketi yaşadık. Bugünlerde de maalesef şehitlerimiz olmakta. İdlib'de şehit vermiş bulunmaktayız. Ulus olarak zor günlerden geçiyoruz. Bugünlerde birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor. Devletimizin, askerimizin, ordumuzun yanında olmamız gerekiyor. Ancak şunu da unutmamamız gerekir; Biz orada ne için varız, niye şehit veriyoruz? Bunları bir sorgulamamız gerekiyor" dedi.

BU MİLLET ÇOK ACILAR GÖRDÜ

İYİ Parti Grup Sözcüsü Mehmet Yüksel de ülkenin zor günler geçirdiğini söyledi. Yüksel, "Öncelikle, Suriye sınırı içerisinde İdlib bölgesinde şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyoruz. Bu millet çok acılar gördü, bunu da atlatacaktır. Yine aynı saldırıda yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Bunları başka platformlarda da tartışabiliriz, ülke zaten genel başkanlar düzeyinde bunları tartışmaktadır. Ulaş Bey'in söylediklerine de katılmamak elde değil" diye konuştu. DHA

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: