Antalya
05.03.2020
A
GENEL , YAŞAM
Eğitim Sen'de görev değişimi
Eğitim Sen'de görev değişimi

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Antalya Şubesi'nde Kadir Öztürk başkanlığındaki eski yönetim Nurettin Sönmez başkanlığındaki yeni yönetime görevi devretti. 

 Önceki başkan Kadir Öztürk yeni yönetimde görev alanlara başarılar dileyerek, "11. olağan genel kurulumuzu yaptık. Bugün de devir teslim yapıyoruz. Yeni yönetimdeki arkadaşlarımızla bugüne kadar mücadeleyi birlikte sırtladık, bundan sonra da birlikte mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

GÖREVİN YABANCISI DEĞİLİZ

Yeni başkan Nurettin Sönmez de yaptığı konuşmada, "Kadir başkanımızın konuşmasında vurguladığı tablo eğitim emekçilerinin mücadelesinin devamlılığını resmeden bir tablo. Çünkü eğitim emekçileri yıllardır okulda, meydanda, sokakta, hem ekonomik haklar hem de demokratik Türkiye için mücadele yürütmektedir. Bu süreç bu anlamda devreden bir süreç; bu mücadelenin önümüzdeki 3 yılda görev yapacaklara devredildiği bir süreç. Bizden önceki arkadaşlarımız onurlu bir şekilde bu süreci götürdüler.  Önümüzdeki 3 yıllık süreci aynı duyarlılıkla biz de götürmeye çalışacağız. Bu görevin yabancısı değiliz. Daha önce 6 yıl bu görevi üstlendik. Eğitim Sen delegasyonu yeniden bu onurlu görevi bize layık gördüğü için kendilerine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: