Antalya
04.03.2020
A
GENEL , YAŞAM
ATASEM'lerde 5 bin kursiyere eğitim
ATASEM'lerde 5 bin kursiyere eğitim

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ATASEM kursları hem meslek sahibi yapıyor hem de hobi alanında yeni beceriler kazandırıyor. 

İkinci dönemin başladığı ATASEM'de 5 bin 852 kursiyer, adli kalem işlerinden el sanatlarına, bilgisayar işletmenliğinden işaret diline kadar birçok alanda eğitim alıyor. Her yıl binlerce kişiye iş ve meslek kapısı açan Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz sanat ve meslek edindirme kursu ATASEM'lerde2019-2020 yılıikinci dönem kursları başladı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ATASEM'lerde ikinci dönemde eğitim alan 5 bin 852 kursiyere 108 branşta 310 kurs veriliyor. Milli Egemenlik ATASEM Kurs Merkezi'nde işitme engelli bireylerle daha kolay ve sağlıklı iletişim kurulabilmesi için açılan Türk İşaret Dili Kursu yoğun talep görüyor.

 

HAKLARINI ÖĞRENİYORLAR

 

ATASEM'de hukuk bürolarına kalifiye eleman yetiştirmeye yönelik açılan Adli Kalem İşleri kursu da ilgi gören branşlardan biri. Kursiyer Hamza Kızıl, “Asıl mesleğim gıda mühendisliği ama hukuk sisteminde görev almak istiyorum. Öncelikle bir vatandaş olarak haklarımızı ve sorumluluklarımızı bilmek için kursa katıldım. Kurs sonunda hukuk bürosunda, adliyelerde ve barolarda çalışmak istiyorum. Bu kursu düzenleyen Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim" diye konuştu.

 

EL EMEĞİ ÜRÜNLER

 

ATASEM'in Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama kursuna katılan Semra Bozdağ, “Emeklilik hayatımı evde geçirmek istemiyordum. Geçtiğimiz yıl yine ATASEM'in pasta yapımı kursuna katılmıştım. Bu sene de ev ekonomisine katkıda bulunmak ve hobi alanında yeni beceriler kazanmak için bu kursa katıldım. Burada nikah şekerleri, jel mumluk, ayraçlar, cüzdanlar ve kapı süslemesi gibi tasarımlar öğreniyoruz. Hep birlikte yeni şeyler üretiyoruz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum" ifadelerini kullandı. Kursa katılarak el emeğiyle güzel eserler çıkarmak istediğini söyleyen kursiyer Lale Çetinsayar ise, hem keyif alarak hem öğrenerek faydalı vakit geçirdiğini kaydetti. Haber merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: