Antalya
03.03.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Kooperatifçilik Otobüsü Cumhuriyet Meydanı’nda
Kooperatifçilik Otobüsü Cumhuriyet Meydanı’nda

Kooperatifçiliği tanıtmak, markalaştırmak ve pazarlama eğitimleri vermek hedefiyle yola çıkan “Kooperatifçilik Otobüsü” Cumhuriyet Meydanı’na park etti. Otobüsün etrafında, bölgede faaliyet gösteren kooperatifler stant açtı

 

 

Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında 01 - 06 Mart 2020 tarihleri arasında Antalya’da bulunacak ‘Kooperatifçilik Otobüsü’ Antalya Programı açılış töreni gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM

Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliğin açılışına Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Esnaf Sanatkar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, oda ve kooperatif başkanları katıldı.

İLÇELERE DE GİDECEK

Cumhuriyet Meydanı’na park eden ‘Kooperatifçilik Otobüsü’nün hemen yanında, bölgede faaliyet gösteren kooperatiflerin stantları yer aldı. Kooperatifçiliği tanıtmak, uzman kişiler tarafından markalaşma, pazarlama eğitimlerinin verileceği 'Kooperatifçilik Otobüsü’ ile ülke genelinde bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirten Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, “Sadece şehir merkezinde değil, ilçelerde de olacağız. Okulları ziyaret edip, çocuklara ortak çalışma bilinci vereceğiz” dedi.

YENİ NESİLLER TANIYACAK

Açılışta konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere de, "Bu proje ile, yeni nesiller kooperatifçiliği daha iyi tanıyacak. Kooperatifçilik her sektörde yaygınlaşmalı” dedi. Konuşmalarının ardında Antalya ve ilçelerinde faaliyet gösteren kooperatiflerin kurdukları standları dolaşan protokol üyeleri, ürünler hakkında bilgi aldı.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: