Antalya
28.02.2020
A
GENEL , GÜNCEL
Anadolu’dan Azerbaycan’a
Anadolu’dan Azerbaycan’a

Arzu Dede yönetimindeki Çağdaş Türk Halk Müziği Korosu bu kez dostluk için sahne alacak.

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ve Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 2 Mart Pazartesi günü Arzu Dede yönetimindeki Çağdaş Türk Halk Müziği Korosu Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda Anadolu’dan Kerkük Azerbaycan’a Dostluk konseri verecek. Konsere çok sayıda konuk ve konuk sanatçıların davet edildiğini dile getiren Şef Arzu Dede,”Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ve Antalya Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlarım koromuzdan dostluk konseri vermemizi rica ettiler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine onları kırmadık ve bu pazartesi yurdumuzun dört köşesinden ve Kerkük Azerbaycan Türkülerimizden oluşan repertuar ile dostlarımızın karşısına çıkacağız. Umarım bu türkü gecesinde dostluklarımız daha da kaynaşır” şeklinde konuştu.

Türkülerle dost olalım

Düzenlenen dostluk gecesine korosunun korist ve solistlerinin yanında birçok konuk ve konuk sanatçıların davet edildiğini belirten Dede, “Çağdaş Türk Halk Müziği koromuz korist ve solist arkadaşlarım bu konsere büyük bir özveri ile hazırlandılar. Çok özel konuklarla birlikte sahne alacaklar. Halk bilimci Mehmet Özbek ve TRT Sanatçısı Ahmet Tuzlu bizlerle olacak. Bununla birlikte Sevil Çakar, Melahat Budaqova, Çerkez Sefereliyev konserimize renk katacaklar.Bu güzel dostluk gecesine tüm Türkü severleri davet ediyorum. Gelin dostluğumuzu türkülerimiz ile pekiştirelim” dedi.

Kültürümüzü Antalya’da yaşatacağız

2001 yılında Antalya’da yaşayan Türkmenlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunup Antalya’da seslerini duyurmak amacı ile birkaç arkadaşı ile yola çıktıklarını dile getiren Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Başkanı Kürşat Çavuşoğlu, “Daha önceki yıllarda da yine dostluk konserlerine imza atmış,  Çağdaş Türk Halk Müziği Korosu ile yine bu yılda Türkü kültürümüzü Antalya’da yaşatacağız. Öncelikle Koro Şefi Arzu Dede hanımefendiye teşekkür ediyorum. Biliyorum ki güzel bir konser olacak” diye konuştu. Mehmet DOĞAN

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: