Antalya
26.02.2020
A
GÜNDEM , GÜNCEL , POLİTİKA
10 Kasım broşürü ile algı operasyonu
10 Kasım broşürü ile algı operasyonu

Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk,  10 Kasım'da Atatürk'ü anma adı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma metni bulunan bir broşürün bütün liselerde öğrencilere dağıtıldığını, broşürle Atatürk'ün tanıtılması yerine AKP programı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşleri doğrultusunda algı operasyonu yürütüldüğünü söyledi.

BAŞTAN SONA ERDOĞAN İLE DOLU

"10 Kasım ve Atatürk'le hiç bir ilgisi olmayan broşürün girişine Atatürk'ün dua eden bir resmini koyup, geriye kalan sayfaların tamamını Cumhurbaşkanının kendisine ayırmışlar" diyen Kadir Öztürk, "Atatürk'ün tanıtıldığı bir broşür görüntüsü verip  baştan sona Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarıyla doldurulan broşür AKP programının ve Cumhurbaşkanı'nın kendi görüşlerinin propagandasını yapan, bir broşür. Bütün liselerimizde çocuklarımızı yanıltma ve yanlış yönlendirme amaçlı algı operasyonu yapılıyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın broşür içinde yer alan konuşması için Kadir Öztürk'ün algı operosyonu amaçlı kullanıldığını söylediği pasajlardan bazıları şunlar:

EKSİLERİ FAZLALARI OLABİLİR

"Bundan bir asır önce İstiklal Harbi'ni başlatarak Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan milletimizin önünde yeni bir ufuk açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin en önemli değerlerinden biridir. Her fani gibi Atatürk'ün yaptığı işlerin de eksileri fazlaları olabilir." "Binlerce yıllık tarihi sürekliliğimiz içindeki son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun kurucusuna sahip çıkmak, elbette hepimizin görevidir. Ancak, bunu yaparken geçmişe, özellikle de Osmanlı’ya haksızlık etmemek gerekiyor. Cumhuriyetimizi Osmanlı'dan kurtarabildiğimiz miras üzerinde kurduk."

GÖLGE ETMEYİN' NOKTASINA GELDİK

“Bulduğu her fırsatta ülkesini dışarıya şikayet eden, kendi tarihine husumet besleyen, kendi medeniyetine karşı nefretle bakan hastalıklı bir anlayışla, böylesi çetin bir mücadele yürütülemez. Öyle ki bu zihniyet sahiplerinin mücadelemize destek vermesinden vazgeçtik, sadece ‘Gölge etmeyin başka ihsan istemez’ noktasına geldik.” "Hayatları boyunca Türkiye'nin büyümesi, kalkınması, gelişmesi için tek çivi dahi çakmamış kişilerin ağızlarından çıkan Cumhuriyet ve Atatürk sözü, koskoca bir yalandan ibarettir. Ülkemizde yıllardır en büyük ticaret Atatürk ve Cumhuriyet ticaretidir. Biz lafla istismarını yapmadık, sadece icraatımızla hakkını vermeye çalıştık. Türkiye’yi, Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların 3 katı yapıldı.”  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: