Antalya
Yayın Tarihi : 21.02.202007:48
Güncelleme Tarihi : 20.02.202016:54
A
GÜNDEM , YAŞAM
Halk plajlarımıza dokunmayın
Halk plajlarımıza dokunmayın

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı imar planı değişikliği ile 22 kilometrelik kıyı şeridine sahip Serik’te halkın doğrudan denizden yararlanabileceği yaklaşık 500 metrelik bir alan bırakıldığını belirterek, "Bu uygulama  hak gaspı demektir. Hak gaspından vazgeçin. Serik halk plajlarımıza dokunmayın" ifadelerine yer verdi.

PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİYOR

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada konuyu gündeme getiren Aydın Özer, “Antalya Serik'teki turizm merkezimiz Belek'te günübirlik ve kamping olarak kullanılan 180 bin metrekarelik alan ile Kadriye'deki 125 bin metrekarelik alan halktan alınıp yandaşlara peşkeş çekilmek istenmektedir. Kuş uçuşu 22 kilometre sahil şeridi Belek’te 880 metreden 280 metreye, Kadriye’de 500 metreden 260 metreye düşürülüyor. Bölgedeki bin yataklı orta ölçekli bir otel bile 200 - 300 metre sahil şeridi kullanırken halkın uğradığı haksızlığın boyutu ortadadır" diye konuştu.

'BASIN AÇIKLAMASI YAPACAĞIZ'

"Anayasal hak olan sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı halkın ellerinden alınamaz" diyen Aydın Özer, "9 Martta söz konusu plan askıdan indirilecek. Bu iş için, Cumhuriyet Halk Partisi olarak 21 Şubat Cuma günü saat 11.00’de Serik Belediyesi önünde basın açıklaması yapacağız. Tüm halkımızı bu konuya duyarlı olmaya ve hep beraber mücadele etmeye davet ediyorum” dedi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: